Zbavte se 5 kilo odpadu z tlustého střeva pomocí této šťávy

Zbavte se 5 kilo odpadu z tlustého střeva pomocí této šťávy

Mnoho lidí trpí chronickou zácpou, syndromem dráždivého tračníku, prosakujícím střevem a dalšími zažívacími problémy. Vzhledem k tomu, že tlusté střevo hraje důležitou roli při odstraňování odpadu, je nezbytné udržovat jeho správné fungování. Díky této šťávě, kterou vám nabízíme v tomto článku, se vám podaří vyčistit tlusté střevo a zbavit se toxinů, které se tam hromadí.

Pročištění tlustého střeva může pomoci odstranit určité toxiny, které by mohly přispívat k nepohodlí, a poskytnout přirozenou úlevu od zácpy. Vyberte si den, kdy nebudete muset opustit svůj domov, abyste se mohli přizpůsobit změnám v čištění tlustého střeva a odstraňování odpadu, když zahájíte proces  detoxikace  a vnitřní očisty .

Pročištění tlustého střeva jablkem, mořskou solí, zázvorem a citronem

Celkový čas: 5 minut

1 porce

Ingredience:

  • ½ šálku 100% čisté organické jablečné šťávy
  • 2 lžíce čerstvé bio citronové šťávy
  • 1 lžička zázvorové šťávy
  • ½ lžičky mořské soli
  • ½ šálku vlažné čištěné vody

příprava:

Přečištěnou vodu dejte do hrnce, zahřejte, nevařte, abyste ji mohli pít při dobré teplotě.

Jakmile je voda vlažná, odeberte půl šálku. Poté přidejte mořskou sůl a promíchejte. Přidejte jablečnou šťávu, zázvorovou šťávu a čerstvou citronovou šťávu. Vše rozmíchejte.

Pijte tuto šťávu ráno na lačný žaludek. Tuto směs pak vezměte znovu těsně před lehkým obědem a znovu uprostřed odpoledne.

Během dne vypijte 6-8 sklenic vody pokojové teploty. Nejlepší může být zpomalit příjem tekutin po 17:00, abyste nemuseli přes noc na záchod a zpět.

Výhody přísad

Citronová šťáva

Citron je citrusové ovoce, které má antioxidační vlastnosti díky vysokému obsahu vitaminu C. Vitamin C je rozpustný ve vodě, takže může snadno projít trávicím systémem a zničit volné radikály nebo toxiny přítomné v tlustém střevě a může poškodit buňky a způsobit vážné zdravotní problémy.

jablečný džus

Jablko obsahuje polyfenolické sloučeniny, které mají  antioxidační a protizánětlivé účinky . Toto ovoce také obsahuje pektin, což je druh vlákniny se schopností zachytit toxiny a odstranit je.

zázvorová šťáva

Zázvor má antiseptické vlastnosti a je prospěšný při stimulaci trávení, což pomáhá snižovat nadýmání a zároveň stimuluje čištění tlustého střeva a udržuje ho bez odpadu a toxinů.

Mořská sůl

Slaná voda je krátkodobě účinná při čištění tlustého střeva tím, že způsobuje evakuaci stolice. Studie z  roku 2010 publikovaná  v  Journal of Alternative and Complementary Medicine ukázala, že střídání teplé slané vody a konkrétních jógových pozic je účinné při čištění tlustého střeva.

Pozor

Provádění tohoto typu čištění tlustého střeva by nemělo představovat žádný problém. Vždy se však  vyplatí  poradit se s lékařem, pokud jste těhotná, máte chronické onemocnění, trpíte alergiemi nebo užíváte léky na předpis, protože tato šťáva obsahuje citron a zázvor, které mohou mít v některých případech negativní zdravotní účinky.

Hit enter to search or ESC to close.