Suroviny

1/2 kg
vepřová plec
80 g
uzená slanina domácí
1 ks
cibule
1 stroužek
česnek
1 PL
dijonská hořčice
200 ml
bílé víno suché
špetka
kmín
dle chuti
sůl
špetka
pepř
špetka
červená mletá paprika

Postup receptu

  1. Připravila jsem si maso, které jsem umyla, osušila a nakrájela na kulaté medailonky. Snažila jsem sam krájet tenké plátky, které není třeba naklepat.
  2. Na pánev jsem dala roztát slaninu nakrájenou na malé kousky. Když pustila tuk, přidala jsem nakrájenou cibuli a stroužek česneku. Smíchala jsem vše spolu a vložila jsem medailonky. Spolu jsem všechno podusila chvilku, plamen jsem stáhla, aby se maso mohlo napít šťávou ze slaniny a cibule.
  3. Pak jsem přidala špetku červené papriky a 1 PL dijonské hořčice a masíčko jsem podlila troškou červeného vína. Maso jsem osolila, okořenila, přidala jsem špetku kmínu a nechala jsem dusit, pokud se neodpařila šťáva, pak jsem ho opět podlila troškou vína. Zásadně podléváme maso během dušení, jen v malých dávkách, masíčko bude šťavnaté. Po 40 min. dušení jsem ochutnala šťávu, ale nebylo nutné už dochucovat. Nechala jsem nakonec redukovat šťávu, jen na potřebné množství. Šťáva redukováním zhoustla a byla akorát.
  4. Pokud se maso dusilo připravila jsem si přílohu, rýži. Toto jídlo jsem podávala s rýží a paprikově-cuketovým salátem.