Suroviny

Základ:

350 g
krůtí játra
100 g
uzená slanina
2 ks
cibule
1 stroužek
česnek
špetka
pepř
1 ČL
červená mletá paprika
200 ml
červené víno
1 PL
hořčice

Brambory:

1/2 kg
brambory
1 PL
smetana
30 g
máslo
1 ks
vejce
2 PL
polohrubá mouka
hrst
petrželka

Postup receptu

  1. Krůtí játra jsem umyla, osušila. Játra jsem nakrájela na pásy. Připravila jsem slaninu a cibuli.

  2. Na pánev jsem dala nakrájenou uzenou slaninu a opekla jsem ji. Přidala jsem k ní nakrájenou cibuli. Když byla cibule opečená, přidala jsem k ní mletou červenou papriku a 1 PL hořčice. Vše jsem spolu smíchala. Do tohoto hotového základu jsem přidala játra. Podusila jsem je trošku, přidala jsem pepř a česnek. Všechno jsem podlila červeným vínem. Dusila jsem játra, pokud se vše víno odpařilo a cibule zahustila játra. Za 15 min. byly játra hotová. Játra jsem nesolila.

  3. Připravila jsem si bramborové pusinky. Brambory jsem oloupala. Nakrájela na kostičky, přidala jsem sůl a dala uvařit do měkka. Uvařené brambory jsem scedila. Přidala jsem k nim máslo a smetanu a dobře vyšlehala. Potom jsem přimíchala vejce a mouku. Nakonec jsem přimíchala nakrájenou petrželku. Vyšlehanou bramborovou hmotu jsem vložila do cukrářského sáčku. Na plech jsem uložila pečící papír a dělala jsem bramborové pusinky.

  4. Troubu jsem nechala vyhřát na 180 st. a pusinky se pekly 15 min. Připravené játra a bramborové pusinky jsem uložila na talíře. Podávala jsem s okurkovým salátem a samozřejmě vínkem, kterým jsem podlívala játra. Přeji vám dobrou chuť.