Vytvoření vynikajícího rostlinného kompostu, listového hnojiva a organického insekticidu pro všechny pokojové rostliny je snadné.

Někdy si to neuvědomujeme, ale řešení několika problémů ovlivňujících naše rostliny lze vyřešit pohledem do kuchyňské spíže, zdá se vám to nemožné? Pak se podívejte na následující článek, možná změní váš názor.

Rostliny doma, jak se v nich cítit dobře

Aby se rostliny doma cítily dobře, je důležité dodržovat tyto jednoduché kroky, jako je dbát na to, aby měly rostliny vždy dostatek světla, ale také aby nebyly dlouhodobě vystaveny přímému slunci.

Rostliny pravidelně zalévejte, vyhněte se například přílišnému nebo příliš malému smáčení a také kontrolujte půdu, zda nepotřebují vodu.

Vždy pamatujte na původ rostliny, její zemi původu a snažte se udržovat stálou a přiměřenou teplotu pro druh rostliny, kterou máte doma.

Tropická rostlina určitě nepřežije kruté zimy na severu, poblíž okna s průvanem!

Pokojové rostliny
 

Většina pokojových rostlin preferuje relativně vysokou vlhkost. Vlhkost kolem rostliny zvýšíte umístěním do květináče s kamínky a vodou nebo pravidelným postřikem mlžícím zařízením.

Nastříkejte hnojivo na rostliny
 

Jakmile budete doma, rostlina by neměla být zapomenuta . Až do naší koupě se o ni staraly a hýčkaly odborné ruce zahradníka, který ji udělal tak krásnou a bujnou a staral se o ni.

Musíme tedy pokračovat v této cestě a starat se o operace související s hnojením rostliny pravidelně, podle indikací pro daný druh.

Kompost, hnojivo a pesticidy

Rostlina se živí jako my. Odstraněním výživy, jako my umírá, v přírodě by byl vystaven dešti a dalším věcem, ale uvnitř domácích zdí jsme to my, kdo funguje jako slunce, vítr, déšť a potrava.

Navíc se musíme postarat o agresory , protože se k ní dostanou i doma, aniž bychom si to uvědomovali, a tím spíše, pokud rostlina pravidelně pobývá na vzduchu.

Co je tedy vhodné a můžeme použít v rostlinách Cas, ke zvýšení kvetení a odvrácení parazitů?

Květina a šnek
 

Pokud se ráno ukáže, že listy naší milované rostliny byly „nočním svátkem“ náměsíčníka, problémem jsou jistě hlemýždi.
A budeme se moci zbavit šneků pomocí jediného stroužku česneku a vody. Vyrobí jak hnojivo, tak přírodní insekticid účinný proti jakémukoli druhu slimáků pro rostliny.

To nám zaručí zelené, krásné, zdravé kořeny, krásné květy a bez přítomnosti slimáků.
Nemluvě o tom, že funguje pro jakýkoli typ rostlin a poskytuje  skutečně úžasné výsledky.

Stroužky česneku
 

Můžeme koupit i sušený česnek , na trhu se dá snadno sehnat, ale chcete si to udělat sami? A pak je to velmi jednoduché, stačí vzít pár stroužků česneku a velmi dobře je nasekat v mixéru, nebo si koupit česnekový prášek, který se prodává v supermarketech.

V obou případech rozpustí přibližně 1 litr ve vodě, a tou je třeba zalít kořeny a v případě vložení do spreje můžeme postříkat i listy.

Tento produkt udrží parazity daleko od listů našich rostlin tím, že je silným repelentem pro slimáky jakéhokoli druhu. Ale nejen to, bude fungovat i jako hnojivo.