Jedna kapka bude stačit koncem února na rostliny na zahradě i doma: je potřeba, aby rychle a dobře rostly.

Rostliny v domácnosti nebo na zahradě potřebují péči vždy, i když ne každý má klasický zelený palec. Profesionální školkaři obecně doporučují používat přírodní ingredience nebo zbytky potravin, ideální jako výživa rostlin. Ovoce a zelenina jsou bohaté na vitamíny a minerální soli, zejména ve slupkách, které se často vyhazují do organického odpadu . V tomto případě stačí pouhá kapka přímo na zem, abyste měli zdravou rostlinu plnou listů a květů: to je nutné provést okamžitě na konci února.

Řešení pro rostliny koncem února: jaké jsou ingredience?

Není nutné vždy sahat po chemikáliích, které se nacházejí na trhu. Přírodě se často a ochotně daří darovat ingredience – běžně používané – které mohou pomoci rostlině růst s alternativními, ale optimálními živinami, aby byly zdravé a bujné.

V pozdním únorovém období tato látka pomáhá rostlinám přivítat jaro se štítem na poslední chladné zimní dny. Ingrediencí je velmi málo a jsou jednoduché:

  • Slupka z banánu
  • Horká voda
  • Sklenice
  • Dávkovač
Banán pro rostliny
 

Banánová slupka je koncentrát energie pro rostliny, bohatý na draslík a vápník s vitamíny nezbytnými pro její růst. Je zřejmé, že dužninu nikdy nevyhazujte, ale použijte jako zdravou svačinku před posilovnou nebo po cvičení. Ideální také pro přípravu dortů nebo pudinků, až po některé lahůdky pro sdílení s přáteli. Příklad? Banán nakrájejte na plátky a vložte do sklenice, poté zalijte rozpuštěnou hořkou čokoládou a šlehačkou. Potěšení pro mlsné jazýčky.

Postup a rada: jaké jsou výhody tohoto přírodního řešení pro rostliny?

Banánová slupka je místo toho potěšením pro rostliny . Postup je velmi jednoduchý, v podstatě bude stačit banánovou slupku nakrájet na malé kousky a dát do zavařovací sklenice.

Ihned poté zalijeme litrem horké vody, sklenici uzavřeme víčkem a necháme 4 dny macerovat na teplém místě. Během procesu macerace se voda zakalí a zpění.

Otevřete víko a zcela přefiltrujte hmotu, která se poté nalije do dávkovače. Do každého květináče stačí 3 nebo 4 kapky – přímo na zem – aby rostliny v těchto posledních únorových dnech dostaly veškerou výživu, kterou potřebují.

Přírodní hnojivo pro rostliny
 

Jak často operaci opakovat? Od konce února se opakuje každých 15 dní po dobu jednoho roku bez přestávky. Je důležité, aby rostliny dostávaly tyto přírodní kapky, aby rostly a byly ještě zdravější a krásnější. Na jaře vám poděkují barevnými a nádhernými květinami.