Mírová lilie patří mezi nejznámější rostliny na světě, mezi nejojedinělejší a nejzvláštnější, protože má krásné listy, super jemné bílé květy, které nevyžadují kdo ví jakou péči a pozornost.

Ze všech těchto důvodů je Peace Lily dokonalou rostlinou pro ty, kteří nemají zelený palec a pro ty, kteří mají mnoho závazků, a proto nemají moc času věnovat se sazenicím a zahrádce doma.

I když rostlinu zapomenete zalít, vytváří krásné květy v kteroukoli roční dobu. Mírová lilie se může stát vodní rostlinou, pokud ji umístíte do jezírka, dokáže také pročistit prostředí, takže je nejen krásná, ale v mnoha případech a příležitostech se vám doma hodí.

Informace o Mírové lilii, do které rodiny patří a jak se skládá

Technický název je Spatifillum, čeleď, do které patří, je araceae, je to stálezelená rostlina z amerických tropických oblastí, pokojová rostlina, která svými zářivými listy a zářivě bílými květy rozzáří každý domov. Nemá na rozdíl od jiných sazenic stonky, listy raší z oddenku, kořeny jsou hluboké, bílá část neboli květ je list , který je zrozen k obalení a ochraně květů.

Jak stárne, bílá barva se změní na zelenou, ale zůstane bledá. Pěstování lilie mírové není těžké, existuje 60 druhů a všech 60 zvládá v průběhu let přežít i přes malou péči těch s černým palcem nebo těch, kteří nemají moc volného času. Jediné, na co si musíte dát pozor, je umístění rostliny, protože je prakticky alergická na vítr a prostředí, kde je hodně kouře a málo kyslíku.

Péče o Peace Lily je velmi jednoduchá, zde je to, co dělat, tipy a tajemství

Je proto vhodné umístit Lilii míru do dobře větrané místnosti, kde se často mění vzduch, za předpokladu, že je chráněna před jakýmkoli, byť sebemenším průvanem. V horkých měsících může žít i venku , ale musí zůstat ve stínu, i v tomto případě chráněný před větrem a přímým sluncem.

K zasazení do země potřebujete směs rašeliny a písku, do které je vhodné přidat i trochu vloček kůry. To vše slouží k okyselení půdy. Jeho ideální teplota se pohybuje od 18 do 25 stupňů. V tomto teplotním rozmezí dává život květům od jara do podzimu.

Dokáže přežít i při 30 stupních, na čem záleží, je udržovat zemi vlhkou . Na druhou stranu rostlina nesnese chlad, proto je dobré nenechat v místnosti, ve které je chována, teplotu klesnout pod 15 stupňů. V letních měsících vyžaduje vydatnou zálivku, protože kompost musí být vlhký, ale chráněný před stagnací vody, která je smrtelná. V zimě naopak stačí rostlinu hydratovat navlhčením substrátu nebo listů.

Jak udržovat rostlinu vlhkou a jaké hnojivo použít k dosažení impozantních výsledků, díky nimž bude rostlina věčná

Pro udržení vlhkosti je vhodné mezi vázu a talířek umístit oblázky nebo hliněné kuličky. Ale to není vše, protože Lilie míru je potřeba alespoň párkrát do měsíce přihnojit. Doporučuje se to provést se směsí draslíku, železa, mědi, zinku, fosforu a molybdenu. Zmíněnou směs lze zakoupit již hotovou ve školkách nebo v obchodech prodávajících rostliny, nebo si ji lze připravit přímo doma ze surovin, které máme všichni.

 

Dá se dohromady trocha zeminy, slupka brambor, která se nejprve vysuší a pak naseká v mixéru, vše se dobře promíchá, aby se pečlivě promíchalo a pak se nasype na zem nebo se použije na namočení jejích listů. Zejména se používá slupka brambor, protože obsahuje draslík, dusík a fosfor, které jsou dobré pro tuto rostlinu i pro všechny ostatní.

Řešení je zázračné, protože vyživuje rostliny do hloubky, díky čemuž budou žít roky. Zemi se doporučuje zalévat jednou za 15 dní, poté dvakrát za měsíc.