Jen velcí školkaři vědí, že pár kapek této složky stačí k tomu, aby květy orchidejí rostly zdravé a silné.

Pojďme si udělat inventuru tajné přísady, kterou používají všichni školkaři a která vám pomůže vypěstovat květy orchidejí .

Jak optimálně pěstovat orchidej

Orchideje jsou fascinující rostliny různých tvarů a barev Jejich pěstování však může být obtížné, pokud nedodržíte několik konkrétních opatření. Orchideje potřebují dostatečné množství světla, ale ne příliš. Ideální je světlé místo, ale ne přímo vystavené slunci.

Orchideje preferují relativně vysokou vlhkost , kolem 50-70%. Přiměřenou vlhkost lze udržovat umístěním talířku s vlhkým štěrkem nebo pravidelným mlžením rostliny. Nesnášejí přemokření. Je důležité je pravidelně zalévat, ale mezi zálivkami nechte zeminu vyschnout.

Orchideje
 

Preferují teploty mezi 20 a 25 °C ve dne a kolem 18 °C v noci. Vyhněte se průvanu a náhlým změnám teploty. K růstu potřebují specifické živiny. Během vegetačního období je důležité používat hnojivo na orchideje každé dva týdny.

Nepotřebují pravidelný řez, ale je důležité odstraňovat odumřelé listy a odkvetlé květy, aby je rostlina nemohla využívat jako zdroj energie. Dodržováním těchto opatření je možné orchideje optimálně pěstovat a užívat si jejich krásu po dlouhou dobu. V péči o rostlinu je důležité být trpělivý a neustálý, ale výsledek rozhodně stojí za to.

Dnes vám ukážeme jednosložkové řešení, které vám umožní pěstovat vaše orchideje zdravé a silné.

Pokapejte pár kapkami této přísady

Je dobře známo, že rostliny potřebují výživu, aby rostly zdravé a silné . Snadný způsob, jak jim tuto výživu zajistit, je smíchat neslazené mléko a vodu a namočit do ní vatový tampon. Tato tekutá směs pomůže dodat vápník a bílkoviny listům vašich rostlin, podpoří jejich růst a zabrání jakémukoli onemocnění.

K přípravě této směsi stačí smíchat neslazené mléko a vodu v nádobě rovnoměrně. Poté do tekutiny ponořte vatový tampon a přejeďte jím přes listy rostlin. Je důležité dávat pozor, abyste listy nepřelili, protože nadměrná vlhkost může způsobit vznik plísní a plísní.

Orchidej
 

Tato metoda je zvláště užitečná pro pokojové rostliny , ale lze ji použít i pro zahradní rostliny. V obou případech je důležité, aby směs mléka a vody byla připravována a aplikována pravidelně, alespoň jednou týdně.

Je také důležité zvolit mléko bez cukru , protože cukr může přitahovat hmyz a jiné škůdce, kteří by mohli poškodit rostliny. Alternativně lze použít odstředěné nebo polotučné mléko.

Kombinace neslazeného mléka a vody a ponoření vaty do ní je snadný a levný způsob, jak krmit vaše rostliny a udržovat je zdravé a silné. Nejen, že pomůže předcházet jakékoli nemoci, ale také udrží listy čisté a lesklé.