Mouchy pořád létají po celé kuchyni? S tímto málo známým lékem to bude trvat jen 10 minut, než zmizí.

Netřeba to obcházet, mouchy jsou otravné a vyskakují všude. Jejich ideálním místem je kuchyně, kde mohou najít zbytky jídla nebo se opřít přímo o talíře při přípravě oběda či večeře. Nedoporučuje se hledat repelentní metody, které mohou mít znečišťující nebo chemické složky, které jsou škodlivé nejen pro životní prostředí, ale i pro vaše kapsy. Někteří odborníci prozrazují trik s netušenou přírodní složkou, bohatou na vlastnosti, které během okamžiku zaplaší mouchy.

Co mouchy přitahuje?

Moucha je zvláštní zvíře, které svůj den zakládá na hledání všech druhů potravy, zejména fermentovaných látek. Jejich oblíbené jsou sirupy nebo mošty, případně ovoce a jakýkoli jiný druh žravé ingredience.

Nejlepší metoda samozřejmě zahrnuje použití přírodních složek, pomineme-li ty, které jsou agresivními chemickými repelenty ohrožujícími zdraví. Mouchy jsou tu v každém ročním období a napadají váš domov a kladou vajíčka na ta nejneočekávanější místa.

mouchy v kuchyni
 

S ohledem na přírodu i mimo ni je lepší používat repelenty s přírodními složkami, které dokážou odpudit mouchy  nebo hmyz obecně – tak, aby se už neměly kam vrátit do toho domu nebo kuchyně. Vytvořením parfémovaných směsí, ale pouze pro lidský čich, se tento hmyz již nebude moci vrátit do domu plného nepříjemného zápachu.

Přírodní odpuzovač much pouze ze dvou složek

K výrobě repelentu, který zažene veškerý hmyz včetně much z kuchyně, potřebujete následující:

  • Rýžový ocet
  • Plastová láhev
  • Lžička mýdla na nádobí.

Směs spojuje přísadu milovanou hmyzem, která se snoubí s štiplavou vůní mýdla na nádobí Druh lásky a nenávisti, který je během několika sekund vyžene z domu.

Postupujeme tak, že horní část lahve rozřízneme a následně obrátíme dnem vzhůru, čímž vznikne jakýsi trychtýř. Obě části zajistěte pomocí lepicí pásky. Na dno nalijte malé množství vody, lžíci rýžového octa a lžíci saponátu na nádobí. Samozřejmě, že směs musí být měněna alespoň jednou týdně, aby byla dostatečně účinná.

rýžový ocet
 

Mnoho lidí používá místo rýžového octa rýžovou vodu, která je stále skvělá na zbavení se kuchyňských much. Existují také nějaké alternativy? Do některých koutů domu můžete umístit i misku s bílým vinným octem, jeho štiplavá vůně přenese všechen hmyz na jiná místa, aniž by vtrhl do kuchyně.

Doporučení: tyto repelenty je třeba uchovávat mimo dosah dětí a čtyřnohých přátel.