Chcete vědět, jak pěstovat anthurium a mít bohaté a bujné kvetení? Nádherná rostlina do bytu, musí se pěstovat podle pravidel, ale k nádherným květům vám stačí jedna tableta. Pojďme zjistit, kterou tabletu použít k pěstování této rostliny.

Pokojová rostlina par excellence, anthurium je vysoce ceněna pro krásu svých květů a pro svou životnost. Oblíbená mezi mnoha druhy pro své nádherné barvy a sugestivní květy , tato rostlina je také ideální jako dárek, protože ji má každý rád a přítomnost různých odrůd vám umožňuje vybrat si ty nejvhodnější, abyste vytvořili fascinující a elegantní souvislosti.

Jakmile rostlina rozkvete, vydrží dlouho s květy a zajistí skutečnou parádu, ať je umístěna kdekoli. Jsou v různých velikostech a při výběru se můžete rozhodnout pro velké nebo malé anthurium, podle vašich preferencí.

I co se týče barev, výběr je široký a můžete se setkat s červenými, bílými, růžovými nebo dokonce dvoubarevnými anturiemi Pojďme zjistit vše o této krásné rostlině a kterou tabletu použít k explozi květin!

Pravidla pro pěstování Anthurium

Anthurium patřící do čeledi Araceae, pochází z lesů Kolumbie a bylo jako okrasná rostlina v Evropě asi před sto lety.

Zvláštní tvar květů, barva a doba trvání rostliny předurčily její bohatství natolik, že se rychle rozšířila. Anthurium, rozšířené v domácnostech, je jednoduchá rostlina na pěstování, stačí dodržet několik základních pravidel. Jsou to:

 • Anthurium miluje rozptýlené světlo , proto by se mělo chovat před oknem . Tímto způsobem dostává stálé a nepřímé světlo, které je nezbytné pro jeho bujný růst. Pokud je umístěn na slabě osvětlených místech , kvetení nebude bohaté . Dále je třeba se všemi způsoby vyhnout průvanu. Během letní sezóny může být rostlina umístěna venku, přičemž dbejte na to, aby se zabránilo přímému slunečnímu záření.

 

 • Dobrodružství Pianta

   

 • Rostlina by měla být nejlépe zalévána nestudenou a měkkou vodou, jako je například dešťová voda. Je nutné zabránit vyschnutí půdy, proto zavlažujte málo a s určitou frekvencí . Aby anthurium dobře rostlo, potřebuje poměrně vysokou vlhkost, kterou lze získat umístěním štěrku do talíře, aby se udrželo vlhké v každém ročním období. Listy by se měly rosit každý den .
 • Anthurium by mělo být hnojeno, když je v růstu, od jara do podzimu. Je vhodnější zvolit kapalné hnojivo , které se má nalévat do rostliny každých 15 dní nebo 30 dní. Je třeba zdůraznit, že pokud není hnojení dostatečné, rostlina nekvete tak, jak by měla a vytváří pouze nové listy. Existuje však účinná metoda, jak rostlinu nejlépe pohnojit a to je použití konkrétní tablety, pojďme se podívat jakou.

Jakou tabletu použít pro hnojení Anthurium

Použijte tabletu B Complex na rostliny , aby byly listy zelené a květy svěží. Tyto tablety seženete v supermarketu nebo v lékárně , jsou levné a najdete jich mnoho v jednom balení, které můžete užívat dlouhodobě. Aby se květům Anthurium dařilo, musíte tablet použít takto:

 • vezměte tabletu a vložte ji do hmoždíře
 • rozdrťte a rozkrájejte na velmi malé kousky
 • pokračujte v drcení, dokud se nezredukuje na prášek
 • dejte prášek do lahvičky s 1 litrem vody
 • dobře promíchejte a prášek dobře rozpusťte

Tableta B Complex obsahuje mnoho vitamínů, které rostlina Anthurium potřebuje ke svému bujnému rozkvětu. Jakmile budete mít směs, musíte ji použít k zalévání rostliny nebo několika rostlin. Na výrobu hnojiva pro rostliny stačí použít jednu tabletu, která se zalévá každých 30 dní.

dobrodružství e fiori

Listy zůstanou velmi zelené a květy budou bujně růst. Použijte získané hnojivo pro jiné druhy rostlin a uvidíte, že už nebudete mít vzácné květy, všechny budou mít bohaté květy a krásné barvy!