Kapku toho dejte do rostlin a ty okamžitě vykvetou. Zde je to, co pro tuto metodu potřebujete, tuto přísadu již můžete najít u vás doma.

Mnozí rádi mají květinové rostliny doma, na balkóně nebo terase. Ošetřit je však není vždy jednoduché často právě proto, že každá rostlina je jedinečná a proto každá z nich potřebuje vhodné ošetření podmíněné mnoha aspekty. Ale mít bujné a zdravé rostliny není tak těžké.

Každá rostlina má svou ideální teplotu a polohu, ve které se nejraději zdržuje, například více či méně slunce. Ale nejen proto, že se zálivkou a potažmo vodou, kterou své rostlině dopřejete, jsou i další faktory. Nezapomínejme na hnojení, další důležitý aspekt pro zdravé rostliny.

bujné a zdravé rostliny s touto přírodní metodou
 

Dokážeme si ale pamatovat všechny rozdíly mezi různými rostlinami, které máme? Ano, je to možné, ale ne každý si je pamatuje, a proto se podíváme na zcela přirozený trik, jak vaše rostliny rozkvést . Nebudete muset nakupovat, protože to, co potřebujete, máte jistě doma. Podívejme se na všechny podrobnosti v následujícím odstavci.

Zdravé a bujné rostliny? Stačí použít tuto přísadu

Jak jsme řekli, mít bujné a zdravé rostliny, které vždy přinášejí květiny, není snadné. Ale můžete zkusit použít tuto velmi jednoduchou metodu, abyste měli rostliny, které kvetou okamžitě . Budete potřebovat pouze jednu surovinu, kterou již máte doma, protože je základem téměř všech kulinářských přípravků.

Řeč je o cibuli , která je právě v kuchyni hojně využívanou zeleninou. Nepoužijeme ale cibuli samotnou, ale její slupku, která se obvykle vyhazuje. Potřebujete jen hrst slupek z cibule, hodně horkou vodu a zavařovací sklenici s víčkem.

cibule
 

Jednoduše musíte jít a vložit hrst cibulových slupek do sklenice a zalít horkou vodou . V tuto chvíli můžete sklenici uzavřít a nechat asi 12 hodin kvasit . Ideální je proto to udělat večer, abyste to mohli použít následující ráno.

Po uplynutí času bude stačit obsah sklenice přefiltrovat a cibulový nálev nalít přímo do rostlin . Můžete ho také nalít do rozprašovače a nastříkat na listy, abyste zabránili chorobám a škůdcům. Toto hnojivo na cibuli můžete opakovat zhruba každých 15 dní .

cibulové hnojivo pro rostliny - hned vykvetou
 

Tato metoda je zcela levná a přirozená a posiluje kořeny a stonek rostliny . Do rostliny také přináší mnoho minerálů a vitamínů, ale nezapomeňte nalít cibulové hnojivo ihned po otevření sklenice, jinak roztok rostlině neprospěje.

Ve skutečnosti tento roztok nelze uchovat a použít příště, protože má tendenci hnít. Ale v zásadě je to opravdu jednoduché a opravdu to nic nestojí. A pak nic nepřijde nazmar, protože cibulová slupka už předtím skončila v odpadcích. Tento lék prostě musíte vyzkoušet sami.