Pěstování orchidejí je jednoduché, pokud budete postupovat podle těchto malých tipů. Abyste to měli jako ze školek, zdravé a bujné, budete si muset připravit toto domácí hnojivo.

Dnes je orchidej pokojová rostlina, ale přestože je doma, potřebuje určitá opatření, aby byla vždy zdravá a bujná jako ve školkách. V přírodě existuje několik druhů této rostliny, asi 25 000, ale obecně platí, že tyto věci je třeba respektovat, abyste měli zdravou rostlinu.

Hlavními faktory jsou tedy teplota, světlo a umístění . Pokud jde o polohu, nezapomeňte ji udržovat mimo dosah radiátorů a průvanu. Poté ji můžete umístit na parapet, ale dejte pozor, aby na ni nedopadalo přímé slunce. Jeho ideální teplota se naopak pohybuje kolem 20°C.

krásná a bujná orchidej jako ze školek
 

Dalším faktorem je  použití hnojiva . To vám umožní mít zdravou rostlinu s novými, zelenými listy a aktivními kořeny. Důležité je vybrat si ten správný a přirozený, který budete používat v pravidelných časových intervalech. Nyní se podíváme, jak takovou udělat, aby orchideje kvetly stejně jako ty z květinářů.

Hnojivo pro kvetoucí orchideje

Jak jsme právě řekli, hnojivo pro rostliny je velmi důležité a nyní se podíváme, jak vyrobit konkrétní hnojivo pro orchideje s bramborovou slupkou . Brambory jsou užitečné pro vývoj orchideje, protože obsahují draslík, vápník a některé vitamíny, jako je B a C.

Kromě toho má slupka brambor vlastnost antioxidantu, a proto pomáhá listům orchideje být živé a tvrdé a zároveň je chrání před určitými chorobami, jako jsou plísně. Pojďme se ale nyní podrobně podívat, jak při přípravě tohoto hnojiva na slupky brambor postupovat.

bramborová slupka - hnojivo pro orchideje
 

Nejprve budete muset umýt a oloupat 2 střední nebo velké brambory a poté je vložit do mixéru s asi 400 ml vody. Spusťte mixér a zredukujte na mírně hustou směs. V tomto okamžiku budete muset oddělit kaši z bramborové slupky od tekutiny pomocí sítka.

Pyré, které jsme oddělili, můžeme použít přidáním vody do něj poté, co ho necháme přes noc odpočívat pro všechny rostliny v domě kromě orchidejí. Pro orchideje vezměte vodu získanou z bramborové slupky a dejte ji do čisté lahvičky s rozprašovačem. Nyní budete muset přidat vodu . Poměr je 1:2, například pokud je bramborová tekutina 20 ml, zalijte 40 ml vody.

hnojivo na listy orchidejí
 

Nyní je tedy voda z bramborových slupek pro vaše orchideje připravena a budete ji muset použít okamžitě a nečekejte příliš dlouho, protože tato tekutina by mohla během několika hodin zkyselit. Poté můžete jít a roztok nastříkat zejména na listy vaší orchideje.

Aby se zabránilo hromadění vody nebo roztoku, můžete mezi různé listy vložit papír, abyste zabránili tvorbě plísní. Atomizovanou orchidej nechte přes noc odpočívat a druhý den ráno listy důkladně očistěte ubrouskem a vodou . Toto opakujte jednou za měsíc.