Mít bujné muškáty je velmi snadné s touto přírodní metodou, kterou zkouší každý. Zde je to, co potřebujete k výrobě tohoto domácího hnojiva.

Muškáty jsou velmi barevné květiny, které přinášejí mnoho radosti . Jsou velmi nenáročné na péči, protože jsou velmi odolné. Ve skutečnosti nepotřebují zvláštní péči. Nepotřebují mnoho vody a daří se jim v teplotách od 15 do 25°C. Nemohou tolerovat velmi vysoké teploty.

Ale ve skutečnosti existují různé druhy muškátů, protože existují ti, kteří pocházejí z hor, kteří nemají rádi slunce a preferují stinná místa, a ti, kteří jsou kavkazského původu, kteří je preferují. V každém případě, jak jsme řekli na začátku, tato rostlina nemá velké nároky na to, aby rostla zdravě a bujně .

super bujné muškáty díky přírodnímu hnojivu

Důležitým aspektem je půda a použité hnojivo . Doporučuje se vybrat přírodní, který pomáhá rostlině, aby byla vždy bujná. Ale z čeho můžeme toto hnojivo vyrobit? Níže se podíváme na to, jak vyrobit jeden s velmi běžnou zeleninou.

Přírodní hnojivo pro muškáty – to je to, co potřebujete

Jak jsme již řekli, muškáty jsou rostliny, které nepotřebují mnoho péče, ale výběr hnojiva je velmi důležitý. Nyní se podíváme na to, jak vyrobit zcela přírodní, pouze se zeleninou a trochou vody . Bude to trvat velmi málo, než to uděláte, a vy můžete také.

K výrobě tohoto přírodního hnojiva na pelargónie budete potřebovat řepu . Obecně se tyto často používají mimo kuchyni jako přírodní barvivo nebo v bylinné oblasti. Ve skutečnosti má pro tělo mnoho výhod, které můžeme rostlinám také vrátit.

řepa

Červená řepa obsahuje vitamín C, minerální soli, kyselinu listovou a její užívání je odborníky doporučováno. Z tohoto důvodu je tato zelenina také užitečná pro růst rostlin a jejich rozkvět. Dělá skutečné zázraky, protože také obnovuje rostliny, které jsou ve skutečně špatném stavu.

K výrobě tohoto přírodního hnojiva budete potřebovat červenou řepu, 1 l teplé vody, litrovou sklenici s víčkem. Poté bude nutné červenou řepu nakrájet na kousky, vložit do sklenice a zalít vlažnou vodou . V tuto chvíli nechte sklenici na teplém místě asi 4 dny .

Bujné muškáty díky červené řepě
 

Po dnech vezměte nádobu a směs přefiltrujte, oddělte kapalinu od pevných částí. V tuto chvíli možná uvažujete o nasypání kompostu do rostlin, ale ne, zbývá udělat ještě jeden krok. Tento roztok z červené řepy by měl být zředěn vodou v poměru 1:5 . Poté 1 l roztoku z červené řepy a 5 l vody.

Nyní můžete hnojivo nalít do vašich rostlin pod listy a květy. Okamžitě uvidíte výsledky s barevnými květy a novými květy díky vlastnostem červené řepy . Navíc se jedná o přírodní produkt, který absolutně neškodí lidem ani zvířatům.