Vaječné skořápky se nesmí vyhazovat, ale používat přímo na zahradě: jak na to? Odborníci to vysvětlují.

Často se vaječné skořápky vyhazují spolu se zbytkem mokrého a zbylého jídla. Málokdo však ví, že tyto skořápky obsahují množství vápníku, kterým se absolutně nedá plýtvat. Odborní školkaři je doporučují využívat přímo na zahradě, inteligentním způsobem je využívat k přípravě půdy pro vítání nových sazenic různých typů. Vysvětlíme si?

Jaké jsou výhody vaječných chutí na zahradě?

Je známo, že vejce je jednou z nejúplnějších potravin, které existují v přírodě, s množstvím mikroživin a makroživin, které jsou dodávány žloutkem a bílkem . Tato složka je dnes považována za superpotravinu, přičemž většina lidí dělá tu chybu, že skořápku vyhodí.

Tato část, která je umístěna ve vlhku, je ve skutečnosti nezbytná pro výživu a péči o rostliny. Nejen to se stává spojencem pro zahradu a pro pěstování některých druhů zeleniny. Mezi výhody, které lze využít, patří:

  • Jedná se o přírodní hnojivo bohaté na draslík , dusík a fosfor s velmi vysokým obsahem vápníku
recyklace vaječných skořápek
  • Kontrastuje příchod plžů a parazitů, pokud jsou rozdrceny v celé oblasti, kde jsou rostliny. Tato zvířata se budou držet dál od skořápek, protože se nechtějí stříhat
  • Snižují úroveň kyselosti půdy, což umožňuje optimální růst rostlin.

Z tohoto důvodu by měly být vaječné skořápky vždy recyklovány a použity v zeleninové zahradě nebo na zahradě. Velký obsah vápníku přeměňuje tento prvek na vynikajícího spojence , kterého lze využít v každém ročním období.

Kompost s příchutí vajec pro zeleninovou zahradu a zahradu

Pro přípravu kompostu, který lze použít na zahradě, existuje mnoho různých způsobů. Jeden zvláště přistává během podzimního období , aby připravil půdu na jaro nebo přivítal nové sazenice.

Nejprve se vezmou skořápky a nechají se na zemi, aby je po čase postupně pohltila země se všemi výhodami (jako jsou minerální soli). Po jednom nebo dvou měsících je smíchejte přímo s půdou a vytvořte jedinečný kompost, který je vynikající pro to, aby rostlinám poskytl veškerou výživu, kterou již ze země potřebují.

vaječné skořápky na zahradu

V ostatních případech můžete připravit kompost se šesti skořápkami a 3 litry vody na vaření. Je to přímý a snadný způsob, jak získat vápník a fosfor při zalévání rostlin a půdy, kterou hostí .

Jednou z nejpoužívanějších metod je mouka z vaječných skořápek s výsledky, které mohou být téměř okamžité, aby se získalo co nejvíce vápníku a dusíku. Když jsou skořápky suché, zcela je rozdrťte na prášek kladivem nebo kamenem, abyste získali mouku. V tomto okamžiku je mouka uložena v nádobě a poté distribuována na zem jako výživa.