Je možné pěstovat orchidej bez kořenů. Zde je metoda, kterou musíte dodržovat, aby se znovuzrodila a znovu vzkvétala. Rozhodně to nesmíte vyhodit.

Orchidej je rostlina, která nevyžaduje velkou péči a pro kterou se často vyskytuje v domácnostech jako okrasná rostlina. Určitě je však třeba dávat pozor, jinak nám orchidej zemře a nebude snadné ji znovu získat. Za tímto účelem se zavazujte dodržovat malá tajemství, která potřebujete, abyste měli zdravou a kvetoucí orchidej.

V první řadě je velmi důležitá poloha, teplota a vystavení slunci. Orchidej je proto vhodné umístit do bodu domu, kde není průvan a kde nejsou radiátory. Poté doporučujeme teplotu kolem 20°C a nakonec nepřímé světlo na slunci.

orchideje - zde je to, co dělat, když nemají kořeny
 

Velmi důležitá je pak i závlaha, rostlina musí být stále vlhká, nesmí být suchá a nesmí být plná vody. Pokud se tyto malé kroky nedodrží, rostlina může mít následky, opadnou květy, žloutnoucí listy a shnilé kořeny, které je nutné nenávratně uříznout . Půjdeme se podívat na druhý případ, tedy na pěstování orchideje bez kořenů .

Zde je to, co musíte udělat, když máte orchidej bez kořenů

Když máte orchidej se zkaženými kořeny, je lepší je odříznout, než je tam nechávat. Za tímto účelem nejprve vyjměte orchidej z květináče a všechny shnilé kořeny odstřihněte nůžkami . V případě, že je musíte všechny odstranit, nebojte se a udělejte to. Ve skutečnosti existuje způsob, jak znovu vypěstovat zcela zdravé kořeny a nyní to uvidíme.

Jakmile úplně oříznete kořeny, odstraňte také všechny větve a odřízněte základnu, kde kořeny dobře ulpívají . V tuto chvíli ji můžete zalít kurkumou nebo skořicí, abyste místo dezinfikovali a zabránili plesnivění.

řezané kořeny orchidejí - shnilé -
 

Dále budete postupovat k provedení postupu, než se obvykle dělá. Obvykle se kořeny nalévají do vody, ale tentokrát do vody nasypeme listy . Stačí vzít sklenici, naprosto průhlednou, protože světlo musí projít, a vložit listy dovnitř asi 4 nebo 5 centimetry vody. Aby kořen nespadl, stačí si pomoci párátkem.

V tuto chvíli nezbývá než čekat. V prvních 15 dnech uvidíte velmi malé hrbolky, a proto to znamená, že metoda funguje . Během 3 až 4 měsíců začnete vidět kořeny o velikosti několika centimetrů. Vždy nezapomeňte přidat vodu, když končí ve sklenici.

před a po 3 měsících - orchidej bez kořenů
 

Když kořeny dosáhnou délky asi 6 palců, je čas orchidej přesadit . Tato orchidej se jen těžko drží při zemi, takže k její výsadbě použijeme více přípravků: hliněné pelety, borovou kůru a mech pro urychlení zakořenění.

Vždy vezmeme plastový kelímek a na dně uděláme zářezy, jako by to byla váza. Na dno přidáme hliněné kuličky, které pomohou odvodnění, pak woo borovice a mech . V tuto chvíli mech vydatně postříkejte rozprašovačem a přidejte orchidej. Nakonec přidejte další borovou kůru. Tady je vaše znovuzrozená orchidej.