Mít doma rostliny je jistě hezké a uspokojující, protože dělají domácí prostředí mnohem teplejším a přívětivějším a také veselejším, zejména v případě velmi barevných a kvetoucích rostlin.

Je zřejmé, že všechny rostliny vyžadují péči a pozornost, což znamená, že musíte strávit spoustu času zaléváním, když potřebují vodu, prořezáváním, když se příliš šíří, přemístěním do většího květináče, když příliš vyrostly a květináče se stal příliš malým, než aby je přivítal.

Pak je potřeba také umět rozeznávat nemoci nebo jakýkoli problém, abyste je včas vyléčili a zabránili jejich náhlé smrti.

Přírodní hnojivo pro rostliny, jak si ho vyrobit doma

Aby byly ve výborném zdravotním stavu, lze produkty, jako jsou hnojiva a další, zakoupit přímo v obchodech s rostlinami, aby se zajistilo, že vyrostou a budou krásné, kvetou nebo rodí krásné plody v krátké době. Nebo si můžete zázračné produkty připravit přímo doma s jídlem.

Mnoho z těchto doma připravených produktů vyžaduje použití banánu, který je fantastický jak pro ovocné stromy, tak pro květiny, pokud se použije během období produkce, protože je bohatý na draslík a mnoho dalších živin, může poskytnout velké uspokojení .

Banánový přípravek je nutné použít k zalévání rostlin. jak ty v květináčích, tak ty na zahradě, je velmi účinný na chilli papričky, na sukulentní rostliny, na orchideje, na hortenzie. Ošetření by se mělo opakovat každých 15 dní zejména v létě a poté jednou měsíčně v zimě a na podzim.

Přírodní ingredience a proces

První věc, kterou musíte udělat, je pořídit si banánové slupky, potřebujete jich pět, abyste získali správné množství hnojiva, takže pokud jich během dne nebo za týden nespotřebujete mnoho, je vhodné je uchovávat v mrazáku pokaždé, když budete jíst po celý rok, abyste je měli vždy k dispozici, když je potřeba.

V tomto okamžiku lze tekuté hnojivo připravit nařezáním slupek na malé kousky na prkénku. Poté naplňte rendlík vodou , přiveďte k varu , když se vaří, přidejte slupky a vařte 15 minut.

nakrájený banán

Poté vypněte teplo a nechte vychladnout v hrnci. Po vychladnutí lze slupky rozmixovat tyčovým mixérem nebo jakýmkoliv mixérem. Poté se macerovaná tekutá směs přefiltruje a čaj se přelije do plastové láhve, kterou lze uchovávat. Kapalnou směs lze použít k zalévání rostlin kdykoli.

Příprava hnojiva za studena: rada

Případně můžete použít přípravu za studena, která je ještě jednodušší, banánové slupky vložíte do kbelíku s vodou a necháte 48 hodin ponořené . Jakmile je tekutina odstraněna, lze ji v případě potřeby použít k zalévání rostlin.

Na závěr je zde suché, rychlé, účinné a praktické hnojivo par excellence, protože příprava opravdu vyžaduje pár minut a žádné zkušenosti. Kůže se umístí na plech, peče se v troubě při nízké teplotě, dokud nezčerná, pak se plech vyjme z trouby a nakrájí se na malé kousky, které se pak uchovávají ve vzduchotěsné nádobě .

Malé kousky banánové slupky lze umístit do země uvnitř květináčů nebo do země ve volné krajině. Vynikající výsledky jsou zaručeny.