Pokud vaše orchidej ztratila i listy, nevyhazujte ji, protože existuje způsob, jak ji uzdravit a vrátit k životu. Zde je návod, jak ji udělat krásnou a znovu rozkvetlou.

Péče o orchidej není náročná rostlina, ve skutečnosti ji lze s několika malými opatřeními snadno udržet při životě . Pokud však skutečně nemáte zelený palec a vaše orchidej je na pokraji smrti, nebojte se, protože existuje způsob, jak ji oživit. V tomto případě uvidíme, jak oživit rostlinu bez listů.

Začněme tím, že orchidej je dnes velmi běžnou rostlinou v bytě, ale musíte si dávat pozor, kam ji umístíte . Ve skutečnosti může teplota a světlo přispět k tomu, že zemře dříve, než se očekávalo. Ideální teplota pro jeho udržování je kolem 20°C, ale dávejte pozor, abyste jej neumisťovali do blízkosti radiátorů a průvanu.

orchidej
 

Dalším velmi důležitým faktorem je vystavení světlu, které nesmí být nikdy nasměrováno. Ve skutečnosti může přímé sluneční světlo spálit jak květiny, tak rostliny. Ale pojďme se podívat, jak oživit vaši rostlinu pomocí několika kroků, které není tak těžké dodržet .

Orchidej: Zde je návod, jak ji znovu zrodit

Orchidej je možné oživit zcela bez listů a postačí obyčejný aspirin . Pro použití aspirinu v rostlinách se doporučuje použít 81 mg aspirinu sníženého na polovinu. Jakmile budete mít svou polovinu aspirinu, můžete ji vložit do ubrousku nebo plastového sáčku, abyste ji rozbili, třeba pomocí zadní strany sklenice.

Nebudete však potřebovat pouze aspirin, i když je základním prvkem. Dále budete potřebovat stroužek česneku, který rostlinu zbaví plísní díky obsažené síře. Nyní tedy vezměte mixér a nasypte do něj rozdrobenou polovinu aspirinu, stroužek česneku a 1 l vody . Míchejte několik sekund a poté směs přefiltrujte.

aspirin v orchideji - takto se rostlina znovu rodí
 

Jakmile získáte vodu s česnekem a aspirinem, můžete si vzít svou orchidej a připravit ji . Nejprve jej budete muset vyjmout z květináče a odstranit veškerý mech, takže zůstanou pouze kořeny. Pak jděte a shnilé kořeny ostříhejte pomocí nůžek, ale důkladně se očistí i základ, ze kterého raší listy. Poté orchidej důkladně omyjte pod tekoucí vodou.

V tuto chvíli můžete orchidej vložit do vody, kterou jste si dříve vyrobili s česnekem a aspirinem. Nechte kořeny uvnitř asi hodinu. Mezitím si připravte, co potřebujete pro další kroky. Budete potřebovat dva plastové kelímky, malé kleště a borovou kůru, která byla 5 dní namočená ve vodě.

Orchidej po měsíci uzavřena se skleníkovým efektem
 

Po hodině můžete orchidej vyjmout z vody s česnekem a aspirinem a nechat borovou kůru další hodinu máčet ve stejné vodě. Mezitím si můžete připravit dvě sklenice, které budou použity k vytvoření skleníkového efektu . Na spodním okraji sklenice jednoduše musíte udělat malé zářezy jako do vázy.

V tuto chvíli můžete orchidej přenést tak, že ji vložíte mezi borovou kůru a s druhou sklenicí ji můžete uzavřít pomocí kleští . Nezapomeňte rostlinu rosit každý den bez přehánění a zhruba po měsíci uvidíte první výsledky. Jakmile rostlina vypadá zdravě, můžete ji přenést.