Kdo má doma květiny a rostliny, tak hned s příchodem zimy moc neví, jak se zachovat, aby je ochránil a aby zůstaly krásné i s příchodem špatného období, chladu, vlhka a dešťů.

Každý si například klade otázku, zda je lepší nechat je venku v mrazu, nebo je dát dovnitř do tepla, aby byly chráněny a chráněny před nepřízní počasí. Bohužel není možné poskytnout správnou odpověď , která by platila pro všechny, protože každá rostlina je samozřejmá, existuje rostlina, která žije lépe uvnitř než venku a naopak.

Radí se spíše poptat na základě dotyčné rostliny, abyste neudělali chybu. V každém případě, abyste měli vždy zdravé a bujné rostliny, tedy plné květů, je důležité vědět, že je lepší používat zázračné produkty, které se nemusí nutně kupovat za velké peníze.

Proč používat chemikálie, když existují přírodní zázračné produkty? Tady je jeden

Stejných výsledků, dokonce někdy dokonce lepších, můžete bezplatně dosáhnout použitím zcela přírodních produktů, které máte doma a které lze považovat za odpad. Jsou přírodními hnojivy pro rostliny jakéhokoli druhu a pro květiny, protože je chrání a umožňují jim růst dokonalým způsobem bez přílišné námahy.

 

Ač se to může zdát zvláštní nebo absurdní, mezi přírodními hnojivy nejlépe funguje to, které se vyrábí z bramborové slupky, kterou obvykle krájíme a vyhodíme, protože jinak se nedá použít.

Ve skutečnosti ti, kteří pracují na venkově nebo mají skutečnou vášeň pro rostliny, vědí, že slupka brambor je skvělá, zázračná, hnojivo, které opravdu funguje, protože je bohaté na vitamín B6, hořčík a železo, všechny složky velmi vhodné pro květy . jakákoliv sazenice.

Jak používat bramborovou slupku jako přírodní hnojivo

Pro použití bramborové slupky jako hnojiva můžete postupovat dvěma způsoby, z nichž si můžete jednoduše vybrat s ohledem na pohodlí a praktičnost. Tak či onak se produkt stává nepostradatelným.

 

Pokud jde o první metodu, potřebujete nějaké slupky z brambor, pak sklenici a trochu vody z kohoutku. V první řadě se slupky brambor sesbírají všechny dohromady, musí být dokonalé a čisté. Poté se vloží do skleněné nádoby a nakonec se slije voda. Tam odpočívají 2 dny.

Po uplynutí uvedené doby se směs přefiltruje , dobře zředí ve dvou litrech vody, poté se rostliny zalijí a očekávají se první výsledky, které na sebe obvykle nenechají dlouho čekat. Toto je první metoda. Druhá možnost vyžaduje použití nezdravých bramborových slupek, které se nechají několik dní zaschnout, než se mele.

Po uvedené době se slupky melou a získaná mouka se jednoduše použije při přesazování květin. Pak se na litr země nalije lžíce mouky z bramborových slupek, poté se země namočí vodou. Už za pár týdnů s použitím tohoto bezplatného hnojiva budete moci získat krásné rostliny a květiny jako nikdy předtím. 

Další zázračné produkty

Mezi zázračné produkty, které máme doma, ale které 100% neznáme, patří kávová sedlina bohatá na dusík a antioxidanty, které obohacují půdu. Ty lze stejně jako slupky od brambor rozprostřít na půdu růží, azalek, kamélií, rododendronů a stálezelených rostlin.

 

Dostatečně vyživují rostliny a poskytují výjimečné kvetení. Navíc působí, jako by to nestačilo jako repelenty proti parazitům různého druhu nebo třeba slimákům, kteří svým malým způsobem poškozují rostliny a květiny.

Navazuje i na krbový popel , který je zdravý pro rostliny, je to přírodní hnojivo bohaté na draslík a fosfor. Doporučujeme používat pouze neupravený nebo natřený dřevěný popel, protože jinak riskujete znečištění půdy.

Pro kvalitní produkt je lepší postupovat takto: smíchejte popel, stačí 200 g na m2 s půdou a poté rozprostřete po celé základně rostliny. Hotovo. Tyto postupy je nutné opakovat jednou týdně.