Věděli jste, že můžete použít snadno dostupnou přísadu, aby rostlina Natalina rychle rostla a kvetla? Pojďme zjistit, o jakou složku se jedná a jak rostlinu za pár týdnů rozkvete!

Pokud milujete rostliny a chcete, aby rostly co nejlépe, musíte používat účinná hnojiva, která zajistí skvělý růst a potřebné živiny pro bujné květy . Jak ale neutratit příliš mnoho peněz? A jaké přípravky používat, které neškodí?

Uchýlit se k přírodním složkám je nejlepším řešením, jak zajistit, aby rostliny měly všechny živiny, které potřebují, bez rizika, ale abychom ušetřili peníze, musíme se uchýlit ke strategickým řešením. Jedním z důmyslných řešení pro rychlý růst rostlin je uchýlit se k banánům, ovoci, které lze snadno sehnat i levně a které dokáže rostlinám zajistit mnoho výhod.

Jak využít banán k pěstování rostlin? Zde je vše, co potřebujete vědět o použití banánu k pěstování rostliny Natalina!

Zasaďte Natalinu, přírodní hnojivo k použití

Použití banánu jako hnojiva, aby rostlina Natalina rostla bujně, znamená zajistit, že tato rostlina, ale i mnoho dalších rostlin, budou mít živiny nezbytné pro zdravý a silný růst . Banán má ve skutečnosti vysoké množství draslíku, ale také manganu, vápníku, síry, hořčíku a sodíku, což jsou všechny nezbytné minerály pro růst.

Mangan například podporuje fotosyntézu, zatímco vápník pomáhá absorbovat dusík, což je důležitý faktor pro udržení úrodnosti půdy. Sodík na druhé straně podporuje pohyb vody mezi buňkami a udržuje je aktivní.

Z těchto důvodů je banán výborným přírodním hnojivem, ale pojďme zjistit, jak jej využít, aby rostlina Natalina bujně rostla.

 

Jak použít banán na rostlinu Natalina

Banán na rostlinu Natalina použijete velmi jednoduše. Můžete využít všech vlastností ovoce i slupky a poskládat je na malé kousky na zem. Vyberte si zralejší banán, který možná nebudete muset konzumovat, a nakrájejte ho nožem na plátky nebo malé kousky, které vhoďte přímo do květináče.

Minerály a vitamíny obsažené v banánu budou fungovat jako hnojivo, aby rostlina rostla a zajistila jí všechny živiny, které potřebuje k prospívání . Chutné a šťavnaté ovoce, navíc je levné a můžete ho využít i jinak, zde je návod.

Vyrobte si hnojivo z banánových slupek

Skvělé přírodní hnojivo získáte ze slupek banánů, které seženete nejrůznějšími způsoby. Zde je to, co potřebujete:

  • získat 5 banánů a nakrájet slupky na kousky
  • Do hrnce dejte 1 litr vody a přiveďte k varu
  • při varu přidejte slupky a vařte 15 minut
  • po uplynutí doby hrnec vyjmeme a necháme obsah vychladnout

Veškerou směs rozmixujte v mixéru, poté přefiltrujte macerovanou tekutinu, aniž byste však na půdu házeli slupky, které můžete použít.

Nalijte tekutinu do plastové láhve pomocí nálevky . K zalévání rostliny Natalina můžete použít tekuté hnojivo smíchané s vodou. Dávky k použití jsou 1 litr a 2 litry vody.

 

Jak připravit studené banánové hnojivo

Výroba studeného tekutého hnojiva s banány je ještě jednodušší . Vezměte kbelík vody a namočte do něj banánové slupky. Nechte je máčet 48 hodin, poté vyjměte a získanou tekutinu použijte k zalévání rostliny Natalina.

I když je obsah draslíku nižší, bude mít na rostlinu pozitivní účinky a přesto zajistí skvělé kvetení. V tomto případě můžete kapalinu uchovávat několik dní, poté ji budete muset vyhodit .

Nyní, když víte, jaké vlastnosti má banán pro rostlinu Natalina, budete ho používat neustále a ušetříte za drahá hnojiva!