Péče o orchidej je velmi jednoduchá, ale mohou ji napadnout plísně a s tímto trikem budete mít super bujnou rostlinu. Takhle.

Orchidej je velmi běžná rostlina a většinou se vyskytuje v bytech. Ve skutečnosti se správnou pozorností bude velmi snadné ji ošetřit a vždy mít na rostlině květiny . Ideální teplota mezi 20°C, nepřímé sluneční záření a častá, ale ne vydatná zálivka.

Ale jako všechny rostliny, i orchidej může přitahovat parazity nebo houby . Orchidej vám dá jasné signály a vy je musíte okamžitě chytit. Když má rostlina plíseň nebo škůdce, listy povadnou a zežloutnou. Květy opadnou a stonek uschne. Pokud se půjdete podívat, i kořeny budou jiné.

orchidej s houbami - tak se chovat

Přijmout opatření není tak obtížné a níže projdeme všechny kroky k odstranění hub z orchideje, aby znovu vzkvétala. Ve skutečnosti jen zdravá rostlina bude zaplavena barevnými květy, které rozzáří prostředí, ve kterém se nachází. Takže tady je to, co dělat s orchidejí, která má houby.

Jednosložková orchidej bez hub

Orchidej se v přírodě vyskytuje až s 25 000 druhy, ale i ona může být napadena plísněmi a parazity. K jejich odstranění však můžete použít pouze jednu přísadu, kterou máte doma, a nekupovat konkrétní insekticidy nebo fungicidy, které by často mohly obsahovat chemikálie.

Složkou, o které mluvíme, je česnek, který se používá proti houbám díky vysokému obsahu síry . Stačí vzít stroužek česneku, rozdrtit a nasekat. V tuto chvíli vložte do nádoby s víkem s asi 350 ml vody. Zavřete a nechte takto 24 hodin.

česnek - tajemství, jak mít vždy bujnou orchidej

Druhý den, než si vezmete vodu s česnekem, můžete připravit orchidej . Nejprve ji musíte jít odstranit z vázy tím, že odstraníte všechen mech a necháte kořeny volné. Pak se musí vyčistit tím, že půjdete rozřezat shnilé a mrtvé. Také jděte a odstraňte suché stonky a zažloutlé listy.

Jakmile svou orchidej očistíte, jděte ji také dobře opláchnout pod tekoucí vodou. Vodu s česnekem slijte a vatou namočenou v tomto očistěte všechny listy. V tuto chvíli můžete kořeny nalít do nádoby s česnekovou vodou .

bujná orchidej

Nechte takto asi 30 minut a nechte 3 dny zaschnout. Abyste orchidej dobře vysušili, pořiďte si provaz, kterým ji zavěsíte dnem vzhůru. Stačí nalepit a zavěsit. V tomto okamžiku můžete svou orchidej znovu sestavit, která bude nyní očištěna od různých hub a bude znovu připravena kvést .

Pro vrácení do vázy postačí trochu kůry ponechané ve vodě asi 3 dny a trochu mechu na navlhčení . Do plastového květináče nasypte nejprve kůru a poté mokrý a vyždímaný mech, nyní vložte kořeny orchideje a nechte mech a kůru opět padat navrch. Abyste rostlině ještě více pomohli, postříkejte listy vodou, která tak udrží vlhkost.