S jedinou sklenicí soli v koupelně budou všechny tyto problémy vzdálenou vzpomínkou: klasická a vysoce hodnotná metoda.

Sůl je unikátní přírodní produkt svého druhu, používaný starověkými populacemi ke konzervaci potravin. Málokdo ví, že tuto metodu předali Keltové a sůl se tak stala jedním z nejpoužívanějších a nejprodávanějších produktů na světě.

Kdysi velmi drahý na nákup, dnes jde o běžné zboží, které lze sehnat přímo v supermarketu . Je mylné se domnívat, že je to jen pro kulinářské použití, protože sůl dokáže vyřešit mnoho problémů doma: stačí sklenice.

K čemu je sklenice soli v koupelně?

Hrubá nebo jemná sůl je velké bohatství, objevené starověkými populacemi a poté používané při konzervaci potravin s ohledem na nedostatek technologických zařízení, jako je lednička nebo jiné způsoby konzervace.

Tento objev vedl obyvatelstvo k zbohatnutí a postupem času objevil mnoho využití a výhod této přírodní složky. Ve skutečnosti je sůl často spojována s kulinářským uměním pro ochucení, ale díky svým vlastnostem se může stát spojencem při řešení problémů v domácnosti .

Miska soli

S jedinou sklenicí soli se vyřeší mnoho problémů, ušetří se peníze a zabrání se používání chemických přípravků s konzervanty a škodlivinami.

Odstraňte nepříjemné pachy v koupelně

Jediná sklenice soli v koupelně dokáže zcela odstranit všechny nepříjemné pachy, které se hromadí. Někdy jsou způsobeny potrubím, zatímco za jiných okolností jsou způsobeny vlhkostí, která se šíří mezi stěnami.

Plíseň je důsledkem vlhkosti a je třeba s ní co nejdříve bojovat. Z tohoto důvodu bude stačit jediná sklenice soli, kterou umístíte do koupelny, aby absorbovala pachy a vlhkost výměnou obsahu jednou týdně.

Pro posílení protizápachového účinku můžete také nalít kapky esenciálního oleje, nejlépe levandulového nebo citrónového. Prostředí bude během krátké doby provoněné, zbavené vlhkosti a plné pohody.

Miska se solí uvnitř může být umístěna i v jiných prostorách domu, aby se bojovalo s vlhkostí, která se také vytváří v kuchyni nebo ložnici.

Odstraňte žluté skvrny z toalety

Žluté skvrny , které se tvoří na toaletě, jsou esteticky nevzhledné a v každém případě ohrožují hygienu sanitárního zařízení. Chcete-li je úplně odstranit, vezměte si sklenici soli a poté trochu studené vody , čímž vytvoříte krém, který nanesete na skvrny. Nechte několik minut působit a poté před opláchnutím vydrhněte mopem.

žluté skvrny na toaletě

Pro ještě silnější účinek můžete přidat jedlou sodu a nechat působit přes noc.

Sůl lze také použít stejným způsobem k čištění všech kuchyňských zařízení odstraněním stop vodního kamene, které se v průběhu času hromadí.