Použijte to nejlepší přírodní hnojivo a uvidíte velké zlepšení na vašich rostlinách. Zde je to, co potřebujete použít, najdete to přímo ve vaší lednici.

K péči o vaše rostliny potřebujete jen malou pozornost . Určitě je dobré znát místo, světlo a teplotu, které každá rostlina vyžaduje. Aby pak byla vždy bujná a zdravá, je důležité zvolit správné hnojivo a provést dostatečnou závlahu.

Hnojivo je základní součástí, protože pomáhá rostlinám a pomáhá jim růst zdravěji a silnější, ale především je chrání před bakteriemi a parazity . Proto s použitím hnojiva budete mít zdravé a bujné rostliny. Co potřebujete vědět je, že nemusíte nutně kupovat ten chemický.

práce na zahradě

Ve skutečnosti existuje několik stejně účinných přírodních hnojiv, která svými vlastnostmi přinášejí rostlině užitek. Nyní se podíváme na hnojivo vyrobené pouze z jedné ingredience, které jistě najdete i vy doma v lednici . Níže jsou všechny podrobnosti o tom, co použít a jak to vyrobit, můžete to použít na všechny pokojové rostliny.

Přírodní hnojivo: Toto je nejlepší pro vaše rostliny

Jak jsme již řekli, hnojivo je velmi důležité a existuje několik, které lze použít bez utrácení peněz . Jen pomyslete na položení kávy nebo jen na položení vajec do země . Ale to, co nyní uvidíme, je velmi jednoduché na přípravu, protože stačí vzít tuto přísadu a jen trochu vody.

Jedná se o přírodní řecký jogurt . Toto hnojivo, na které se nyní podíváme, je vhodné pro všechny rostliny. Jak na kvetoucí pokojové, tak venkovní rostliny, například orchidej. Ale také na zeleninové rostliny, jako jsou rajčata nebo dokonce velké stromy, zejména ovocné stromy.

jogurt

Přírodní řecký jogurt je bohatý na vápník a draslík, které jsou vynikající pro zdraví rostlin a nikdy nesmí chybět . Dále je zde také vysoká přítomnost hořčíku a pak najdeme i Vitamin B12 a B6. Je velmi důležité vybrat si zcela přírodní jogurt, který neobsahuje žádný cukr.

Nejprve budete potřebovat trochu vody, asi 5 l . Vodu budete muset nechat asi 24 hodin stát na slunci, aby byla připravena k následnému rozpuštění jogurtu. Je ale také důležité, aby voda neměla absolutně žádný chlór. Pojďme se nyní podívat, jak na to, už jste pochopili, že je to opravdu jednoduché.

Po dni, kdy je voda hotová, můžete vzít řecký jogurt, který jste na několik hodin vyloučili z lednice, aby změkl, a nalít ho do 5 l láhve na vodu . Budete potřebovat 5 čajových lžiček a poté promíchejte nejprve pomocí čajové lžičky a poté třeba protřepáním lahvičky.

Pokud potřebujete méně vody, počítejte s 1 lžičkou jogurtu na každý litr vody . Nyní můžete jít a nalít toto hnojivo do vašich rostlin a hned si všimnete prvních výsledků. Začněte nalévat směs často, poté jednou týdně a postupně snižujte.