Sušička je v zimě nepostradatelný spotřebič. Přesto hodně spotřebuje. Podívejme se, jak ušetřit.

Existuje málo známý trik, jak sušit prádlo dvakrát rychleji pomocí sušičky.

Sušička: kolik mě to stojí

Sušička je velmi užitečný spotřebič pro sušení prádla, zejména v zimě. Ve skutečnosti během chladného období vypadá rychlé sušení oblečení jako skutečná fata morgána. V mnoha domech, zejména malých, se ocitáme s alespoň jednou neustále otevřenou prádelní šňůrou.

A pokud máte doma děti, situace by se mohla zhoršit, protože se zvyšuje počet kusů prádla, které se má vyprat a následně i usušit. S energetickou krizí se tedy i ti, kteří mají sušičku, rozhodují ji používat stále méně, protože jde o spotřebič, který spotřebovává hodně elektřiny . Může to hodně přidat k vašemu účtu.

Sušička

Jak omezit jeho používání? Nemůžeme v nic jiného doufat, že přijde teplá sezóna? Naštěstí existují způsoby, jak sušičku používat, ano, ale šetří čas a peníze, protože oblečení uvnitř suší rychleji a zabere polovinu času. Podívejme se, co to je.

Trik k adopci

Než budeme mluvit o metodě použití ve vaší sušičce, mějte na paměti, že prádlo může sušit lépe a rychleji, pokud budete dodržovat určitá opatření.

První se nepochybně týká použití odstředivky. Pokud se rozhodnete prádlo vyvěsit doma, je lepší dát přednost dobře větraným a teplým místnostem. Je třeba se vyhnout vlhkým místnostem. Sušení lze také usnadnit umístěním sušáku blízko okna, zejména pokud okny proniká slunce.

Také když věšíte oblečení na prádelní šňůru, mělo by být umístěno dostatečně daleko od sebe, aby byl umožněn průchod vzduchu.

Jak rychleji sušit prádlo se sušičkou? Pro rychlé sušení by měl být spotřebič nastaven na nízkou teplotu . To by však mohlo stát hodně z hlediska spotřeby energie. Proto byste měli zvážit naprogramování krátkých cyklů s přidáním suchých ručníků do dveří, aby se vlhkost absorbovala.

Sušička

Dalším trikem je ten, který zahrnuje použití kuliček ze 100% organické vlny. Měly by být umístěny do bubnu sušičky, když spustíte obvyklý cyklus. Jejich funkcí je absorbovat vlhkost a zkrátit dobu trvání cyklů. Lze ušetřit asi 20 % času. Pro malou zátěž by měly být použity 3-4 míčky, pro velkou 4-5.

Samozřejmě se musíme vyvarovat přeplnění sušičky , jinak bychom jí zabránili správně plnit svou práci. Před vložením vlhkého hadříku do spotřebiče je dalším trikem potírání oděvu velmi suchým dvojitým froté ručníkem. Zrychlí se doba schnutí a sníží se riziko tvorby plísní nebo zápachu.