Zde je domácí lék, který konečně skoncuje s vašimi popraskanými patami. Tento problém již nebudete mít.

Níže vám ukážeme, jaký domácí lék zná málokdo a který vám pomůže navždy odstranit tuto nepříjemnou vadu.

Popraskané paty, zde jsou příčiny

Popraskané paty jsou častým problémem, který postihuje mnoho lidí. K tomuto stavu dochází, když je kůže kolem pat suchá, tvrdá a popraskaná. To může způsobit nepohodlí a někdy dokonce bolest, zejména při chůzi nebo nošení obuvi s otevřenou špičkou.

Suchá kůže je hlavní příčinou popraskaných pat. Kůže kolem pat je přirozeně silnější a sušší než na jiných částech těla. Pokud není pravidelně navlhčen, může být suchý a popraskaný.

Nošení bot s otevřenou špičkou, jako jsou sandály, žabky nebo vysoké podpatky, může způsobit vysušení a popraskání vašich podpatků. Vystavení suchému, prašnému vzduchu může přispět k vysušení pokožky kolem pat.

Nadváha a obezita může způsobit nadměrný tlak na chodidla a paty, což může vést k popraskané kůži .

Nedostatek některých vitamínů a minerálů, jako je vitamín E, vitamín C a zinek, může způsobit vysušení a popraskání pokožky.

Některé zdravotní stavy , jako je cukrovka a hypotyreóza, mohou způsobit suchou a popraskanou kůži, včetně té kolem pat.

Dlouhodobé vystavení vodě může způsobit suchou pokožku kolem pat. To je běžné u těch, kteří často plavou nebo tráví hodně času v bazénu.

Nedostatek hygieny nohou může vést k tvorbě bakterií a plísní na pokožce nohou, které způsobují suchost a popraskání.

Účinný domácí lék

Bramborová a citronová pasta je oblíbeným přírodním prostředkem k léčbě popraskaných pat. Zde je návod, jak jej připravit:

Potřebné materiály:

  • 1 středně velký brambor
  • 1 citron
  • Hrubá sůl
  • 1 polévková lžíce zubní pasty
  • Mísa
  • Struhadlo
  • Tkanina nebo sítko
  • Ručník

Začněte nastrouháním brambor pomocí struhadla s velkými otvory. Všechny brambory nastrouháme a dáme do mísy. Šťávu z nastrouhaných brambor sceďte pomocí plátna nebo cedníku. Umístěte gázu nebo cedník přes další misku a přelijte strouhanou bramborovou šťávou přes gázu. Rukama stiskněte a vymačkejte plátýnko nebo sítko, abyste do mísy vytlačili bramborovou šťávu.

Brambory

Citron nakrájejte na dvě části a vymačkejte ho, abyste získali šťávu. Nalijte citronovou šťávu do mísy s bramborovou šťávou. Do mísy přidejte malé množství hrubé soli a směs dobře promíchejte. Do misky přidejte kopeček zubní pasty a směs znovu promíchejte, dokud nebude hladká.

Naneste pastu na popraskanou oblast paty a několik minut jemně masírujte rukama. Můžete také použít pemzu, která pomůže odstranit suchou pokožku. Nechte pastu působit 15-20 minut a poté nohy opláchněte teplou vodou.

Osušte nohy ručníkem a naneste na nohy hydratační krém. Tuto pastu můžete používat dvakrát až třikrát týdně, aby vaše paty zůstaly měkké a hladké. Pokud jsou však vaše paty silně popraskané nebo pokud potíže přetrvávají i přes použití pasty, měli byste navštívit lékaře nebo podiatra pro další vyšetření a léčbu.