Pouze tři bobky v kbelíku slouží k mytí podlahy. Co se stane s podlahou? Nutno ihned vyzkoušet.

Mytí podlahy je stresující úkol a právě proto to musíte dělat správně. Odborníci na čistotu doporučují používat přírodní prostředky, které mohou nejen čistit, ale také provádět různé akce. Například přidáním tří bobkových listů přímo do kbelíku mopu můžete vytvořit něco nečekaného. Pojďme společně zjistit, jak na to?

Jaké jsou výhody bobkových listů?

Vavřín vypadá jako stálezelený keř se vzpřímeným stonkem a elegantními listy, které se vyvíjejí do délky s jasně tmavě zelenou barvou. Plody jsou velmi tmavé barvy, bobulovitého tvaru, obvykle se vyskytují v měsících říjnu a listopadu.

Ne každý zná květy vavřínu, které jsou žluté barvy s velmi dobrou parfemací a ve tvaru deštníku. Výhody této rostliny používané již starověkými populacemi jsou mnohé.

prospívá bobkovým listům

Pro Řeky měla tato věštecká rostlina magickou moc, používanou v boji proti nakažlivým nemocem a obraně populace. Římané používali vavřín jako symbol síly a triumfu na konci každé vyhrané bitvy .

Vlastnosti a přínosy jsou nespočetné, včetně optimálního protizánětlivého působení při bolestech hlavy a svalů . Je také známý svým uklidňujícím účinkem pomocí esenciálního oleje nebo přímým spalováním listů.

Vavřín také zlepšuje krevní oběh, působí proti bolestem žaludku a posiluje imunitní systém. Používá se také při horečce a nachlazení, díky působení, které uvolňuje hleny a uvolňuje dýchací cesty.

A pro dům? Odborníci učí trik na čištění podlahy se zajímavým dvojakcí.

Proč je přidávat do kbelíku na mytí podlahy

Poté, co objevili některé z mnoha výhod vavřínu , odborníci na čištění ukazují, jak používat listy a čistit podlahu. První věc, kterou musíte udělat, je vzít tři bobkové listy a nakrájet je, nejlépe pomocí mixéru.

Ihned poté se nasypou do prázdného kbelíku od mopu a dolijí se horkou vodou. Nechte pět minut působit a poté nalijte další vodu o pokojové teplotě. Voda s příchutí vavřínu je připravena k použití na podlaze.

Mytí povrchů tímto způsobem nejen provoní prostředí a dezinfikuje , ale také zabrání hmyzu a švábům, kteří se mohou skrývat. Přímá akce k použití alespoň jednou denně v případě nevítaného soužití.

Pro posílení účinku můžete do vody přidat také bílý vinný ocet nebo hydrogenuhličitan sodný se třemi kapkami citronu. Tyto ingredience společně čistí podlahy a chrání před všemi druhy hmyzu.