Častý problém s ucpaným záchodem vyřešíte tak, že na mísu jednoduše přiložíte potravinářskou fólii. Jak tento trik funguje?

Pojďme společně zjistit, zda tímto způsobem problém z domu zmizí, aniž bychom museli volat instalatéra. Jedná se o jednoduchý trik, jak rychle vyčistit záchod, aniž byste museli volat profesionála.

Proč ta přilnavá fólie na záchodě

Zanášení toalet může způsobit mnoho nepříjemností, včetně šíření zápachu. Vyžádat si instalatérskou službu může stát hodně peněz.

Existuje účinný způsob, jak vyřešit problém ucpaných koupelnových odpadů, aniž byste museli utrácet peníze a uchylovat se k používání škodlivých chemikálií na čištění. Pojďme zjistit, jaké návrhy jsou vhodné pro rychlé vyčistění toalety přímo doma.

Průhledná fólie

Pro rychlé odblokování toalety můžete použít průhlednou fólii. K tomu budeme muset záchodové prkénko pevně a pečlivě zabalit několika vrstvami fólie a okraje utěsnit lepicí páskou.

Toto je trik, který lze použít, abyste nemuseli volat instalatéra nebo používat k čištění nebezpečné chemikálie.

Poté, co záchodové prkénko zabalíte do potravinářské fólie, musíte na fólii přitlačit, aby se vytvořil tlak a došlo k jejímu nabobtnání.

Záchodový píst

Tento vytvořený tlak vzduchu pomůže uvolnit ucpanou toaletu. Po dokončení musíte fólii odstranit, srolovat a vyhodit a poté vyvětrat záchod. Tato metoda je užitečná pro rychlé a levné čištění toalety.

Existují dva další způsoby, jak uvolnit záchod: jedním je použití pístu k odsátí ucpání a druhým je použití teleskopického otvíráku k vytlačení ucpání.

Chcete-li se pokusit odstranit ucpání v toaletě, existují dvě možnosti: první je převařit trochu vody a vylít ji do záchodu, aby se ucpání uvolnilo, a druhou je použití směsi jedlé sody a octa pro stejný účel. .

Vyčistěte záchod solí

K odstranění ucpání toalety lze použít sůl spolu s dalšími doplňkovými přísadami. Účinnou kombinací je smíchat půl hrnku soli s půl hrnkem jedlé sody a poté směs nalít do záchodu.

Hrubá sůl

Dále je třeba přidat šest šálků vroucí vody a pomalu ji vylévat. Roztok nechte působit přes noc nebo alespoň osm hodin.

Pro udržení čistoty na toaletě lze použít směs hrubé soli a velmi horké vody Jednoduše rozmíchejte jeden hrnek hrubé soli ve dvoulitrovém kbelíku horké vody, dokud se nerozpustí, a poté směs nalijte do záchodové mísy.

Splachování WC

Před vyprázdněním nechte osm hodin působit a použijte tuto kombinaci pro pravidelnou měsíční údržbu. Hrubá sůl je užitečná pro prevenci problémů se splachováním toalety a je také výborným odstraňovačem vodního kamene .

Pro další čištění můžete přímo do hrnku nasypat hrubou sůl, nechat hodinu působit, vydrhnout kartáčkem a opláchnout vodou, abyste získali lesklou koupel.