Vložte skořápky od vajec do mrazáku pro bílé neposkvrněné prádlo. Zde je návod, jak tento starý trik funguje.

Tendence hledat alternativní využití pro části některých potravin , které jsou obecně považovány za „ odpad “, jako jsou vaječné skořápky , je stále rozšířenější . Přesto lze vaječné skořápky použít různými způsoby, jak si zdarma zjednodušit některé domácí úkoly . Pokud jsou například vaječné skořápky vloženy do mrazničky , jsou vynikající přírodní bělidlo , ideální pro získání bílého prádla bez skvrn. Vidímeproč to funguje a jak to udělat. 

Proč dávat vaječné skořápky do mrazáku

Jak jsme předpokládali, vložení skořápek od vaječných skořápek do mrazáku je užitečné pro získání přírodního odstraňovače skvrn z prádla . Ale proč to funguje? Vaječné skořápky jsou vyrobeny především z uhličitanu vápenatého , což je abrazivní látka , která může pomoci odstranit skvrny z látek . Když jsou vejce zmrazená , obsah se roztáhne a vytvoří na povrchu skořápky drobné praskliny . Tyto zlomeniny spolu se zrnitou texturoupomáhají působit jako přírodní abrazivo , které dokáže odstranit skvrny z vašeho prádla.

Kromě toho vaječné skořápky také obsahují malé množství bílkovin , které mohou pomoci rozpouštět mastné a olejové skvrny Když mražená vejce vložíte do pračky uvnitř ponožky , kombinace zrnité textury a proteinů nacházejících se ve skořápce vajec vytvoří silný přírodní čistič , který pomáhá odstraňovat skvrny z jemných tkanin.

Vaječné skořápky v mrazáku

Je však důležité si uvědomit, že tento prostředek nefunguje na všechny skvrny a není vhodný pro všechny typy tkanin , takže je vždy nejlepší být opatrný a před použitím této metody vyzkoušet na malém kousku látky, abyste se zbavili skvrny od prádla.. 

Jak používat vaječné skořápky jako přírodní odstraňovač skvrn

Před zahájením je dobré pamatovat na to, že je třeba vejce před použitím důkladně opláchnout a před a po dotyku skořápky si umýt ruce Kromě toho byste neměli používat vaječné skořápky , pokud máte alergii nebo přecitlivělost .

Po tom, co jsme řekli , můžeme začít umytím vaječných skořápek Poté je dáme asi na hodinu do mrazáku . Tímto způsobem vaječné skořápky ztvrdnou s účinky , které jsme popsali v předchozím odstavci. Po hodině můžeme skořápky vyjmout z mrazáku a umístit je do ponožky nebo do sáčku , který vložíme do bubnu pračky spolu s praným oblečením .

Vaječné skořápky v mrazáku
Odstraňte skvrny z prádla díky vaječným skořápkám – Imilanesi.it

Jakmile praní začne , skořápky vajec absorbují veškeré skvrny z oblečení a vybělí je .

Udržitelná volba

Použití zmrazených vaječných skořápek jako přírodního bělidla je pohodlnou a udržitelnou volbou . Tato metoda využívá abrazivních a bělících vlastností uhličitanu vápenatého přítomného ve vaječných skořápkách , který působí jemně, ale účinně při odstraňování problematických skvrn z tkanin.

Dále se vyvarujte používání průmyslových přípravků na odstraňování skvrn obsahujících chemikálie, které jsou škodlivé pro životní prostředí a lidské zdraví . Tímto způsobem přispíváte ke snižování dopadu na životní prostředí a podporujete udržitelný životní styl .