Pomerančové a citronové listy mohou být v domácnosti opravdu užitečné. Zde je dobrý důvod, proč byste je nikdy neměli vyhazovat.

Velmi často při nákupu citrusových plodů není neobvyklé najít listy stále přichycené. Velmi vzácný prvek, který mají mnozí tendenci vyřazovat, jakmile se vrátí domů z nákupu. Nic víc špatného. To vysvětluje, proč už nemusíte vyhazovat listy pomeranče a citronu.

Pomerančové a citronové listy, proč je uchovávat

Citrusové plody jsou hojně konzumovány zejména u nás. V závislosti na druhu citrusových plodů a místě pěstování se může zrání a sklizeň lišit , ale obecně lze říci, že sklizeň probíhá mezi podzimem a jarem . Některé jíme celé, jako jsou pomeranče, grapefruity, mandarinky, jiné používáme šťávu, jako v případě citronů.

Citron, nejpoužívanější citrusové ovoce

Velmi často se strouhané nebo vařené kůry používají v kuchyni k přípravě vynikajících pokrmů. Nejen to, slupky některých citrusových plodů se často používají jako přírodní parfémy v šatníku i v domácnosti .

Plody tedy, z nichž můžeme skutečně využít každou část. Málokdo však ví, že listy těchto plodů jsou také velmi užitečné , a proto by se nikdy neměly vyhazovat, ale uchovávat. Citrusové listy, které jsou často považovány za odpadní prvek, někdy odstraněny, jakmile si vezmete nákup domů, jsou dokonalými spojenci, pokud jde o nepříjemný zápach . Ve skutečnosti mohou pomoci ušetřit spoustu peněz za produkty, které bychom si šli koupit, abychom získali výsledky, které nám mohou poskytnout i tyto listy. Pojďme se tedy podívat, jaké jsou jejich výhody.

Citrusové listy, jak využít jejich výhod

Pokud citrusové plody obsahují vysoké dávky vitamínů, jejich listy na tom nejsou o nic méně, pokud jde o živiny . Většina z nich, stejně jako listy pomeranče a citronu, je bohatá na vitamíny a esenciální oleje . Málokdo ví, že se dají použít i v kuchyni k přípravě odvarů nebo receptů, pro které je nezbytně nutné koupit bioprodukt, který není ošetřen pesticidy.

Pomerančové a citronové listy, protože jsou užitečné

Ale jejich nejlepší funkce, listy těchto dvou citrusových plodů, působí proti nepříjemným pachům, zejména těm, které přetrvávají v troubě a v lednici . Jejich použití je opravdu jednoduché. V případě trouby, která zadržuje pachy, bude stačit položit listy na plech vyložený pečicím papírem, nastavit troubu na 180 °C na větraný režim a v horké troubě péct 10 minut .

Přirozeně teplem listy uschnou a uvolní své esenciální oleje, které eliminují zbytkové pachy, včetně pachu spáleniny. Po dokončení uvidíte, jak vůně, která vychází z trouby, provoní celý dům na několik dní .

Pomerančové a citronové listy v troubě

Po usušení lze listy stále používat . Pokud jsou umístěny ve skleněných dózách bez víka, budou velmi užitečné pro pohlcování pachů jak ze skříní, tak z lednice. Od této chvíle proto vždy dbejte na výběr citrusových plodů s listy a nevyhazujte je, abyste je využili ve svůj prospěch.