Napište na mobilu 11: tajný kód, který usnadňuje život

Napište na mobilu 11: tajný kód, který usnadňuje život

I když je nikdy nevezmete z ruky, chytré telefony a tablety jsou plné skrytých funkcí přístupných pouze pomocí tajných kódů, které většina uživatelů často nezná. Má vaše zařízení operační systém Android? Pak byste se měli seznámit s některými číselnými kombinacemi, které by vám mohly být velmi užitečné v různých kontextech.

Ale přesto dodržujte preventivní opatření. Ne všechny kódy jsou tak neškodné, jak si možná myslíte. Někteří si s vámi mohou zahrát, pokud nevíte, jak s nimi správně zacházet. Stejně jako slavný kód *#0011#, který vám umožňuje přístup ke speciální funkci. Zjistěte, k čemu slouží!

telefon s Androidem

Jaký je kód *#0011# na zařízeních Android?

Protože vždy chceme ušetřit čas a jet rychleji, je vždy velmi užitečné využít některé velmi praktické zkratky, zejména pokud jde o telefonování. Přesněji řečeno, vývojáři různých operačních systémů navrhli několik tajných kódů pro rychlejší přístup k určitým funkcím. Chytré telefony, tablety a notebooky tak těží z určitých zkratek, které pomáhají vývojářům k rychlejšímu přístupu k nim, stejně jako servisním specialistům v této oblasti.

Je známo, že aktuální nebo starší operační systémy mají tajné kódy, které mohou uživatelé také využít ke zlepšení své uživatelské zkušenosti. Ale šetrně a hodně opatrně. Protože některé kódy jsou složitější na provoz než jiné. Pokud nemáte v této oblasti hluboké znalosti, měli byste vědět, že některé z nich mohou zcela vymazat paměť zařízení nebo v ní provést nevratné změny.

V absolutních číslech lze ke skrytým funkcím mobilních zařízení  přistupovat pomocí těchto kódů, které se ukázaly jako velmi užitečné pro profesionály i pokročilé uživatele . Důkazem je kód *#0011#, který funguje na mobilních zařízeních se systémem Android a který poskytuje řadu praktických informací. Poskytuje přístup k diagnostickým informacím na některých telefonech Android. Když zadáte tento kód do číselníku svého telefonu, získáte přístup k nabídce, která zobrazuje informace o vaší mobilní síti, signálu, mobilním operátorovi a dalších nastaveních telefonu.

Zde je několik příkladů informací, které lze zobrazit v této nabídce:

 • Název mobilního operátora
 • Sériové číslo vašeho telefonu
 • Model vašeho telefonu
 • Firmware (software) vašeho telefonu
 • Stav vaší mobilní sítě (2G, 3G, 4G atd.)
 • Síla signálu
 • Identifikátor IMEI vašeho telefonu (jedinečné číslo, které identifikuje váš telefon), může být užitečné například v případě krádeže telefonu
Klávesnice telefonu Android

Užitečné tajné kódy pro váš mobilní telefon

Pro každý operační systém, ať už se jedná o Android, iOS nebo starší systémy, jsou samozřejmě k dispozici stovky dalších kódů. Pro uživatele Androidu existuje několik užitečných kódů, které lze v určitých situacích použít.

Tyto kódy nabízejí různé zajímavé funkce. Zde jsou některé z nich:
*#06#: tento kód označuje vaše IMEI (International Mobile Equipment Identity). Jedná se o jedinečné identifikační číslo, které odlišuje jeden smartphone od druhého.

 • *#*#4636#*#*: Tento kód zobrazuje obecné informace o mobilním telefonu, WiFi a baterii .
 • *#*#34971539#*#*: Tento kód vám poskytuje informace o fotoaparátu vašeho zařízení.
 • *#12580#*369: Tento kód vám poskytuje informace o hardwaru a softwaru.
 • *#*#232339#*#*: Testuje síť Wi-Fi.
 • *#0*#: tento kód otestuje obrazovku a reproduktory vašeho zařízení
 • ***#2664#*#*: Umožňuje provést test dotykové obrazovky.
 • *#0283#: tento kód vytváří smyčky mezi mikrofonem, reproduktory a reproduktory.

Upozornění  : specialisté doporučují nepoužívat tyto kódy, pokud máte pochybnosti nebo nemáte dostatečné technologické znalosti. Při nesprávném použití totiž mohou výrazně ovlivnit funkce vašeho mobilního telefonu, nebo jej dokonce učinit prakticky nepoužitelným.

Hit enter to search or ESC to close.