Před jízdou zapněte na 10 sekund dálková světla – ušetříte spoustu peněz

Před jízdou zapněte na 10 sekund dálková světla – ušetříte spoustu peněz

Jako každý rok ve stejnou dobu je tu zima. Pokud je letošní sezóna pro některé příležitostí dobít baterky a znovu se soustředit na to podstatné, je také čas věnovat našim autům více pozornosti než obvykle, zvláště pokud už nejsou mladí. . Zima je pro auta skutečně jedním z nejdrsnějších období se značnými dopady na baterii, která je více vytížená než obvykle, a na spotřebu paliva. Tyto problémy však můžete obejít.

Obtížné startování vozu po velmi chladné noci je jedním z nejčastějších problémů, se kterými se v zimě setkáváme. Trik, který vám prozradíme, vám díky použití dálkových světel umožní každé ráno oživit váš vůz a ušetřit přitom peníze.

Jaký vliv má chlad na mé vozidlo?

Auta jsou složité stroje. Mnoho elektrických součástí motoru, řízení a brzdových systémů automobilu potřebuje stálý přísun elektřiny, aby fungoval efektivně. Pokud se baterie vybije kvůli nedostatku slunce nebo chladu, bude trvat déle, než motor dosáhne provozní teplotya vaše auto bude na vaše úsilí reagovat hůře. To bude trvat nastartování vašeho vozidla déle než obvykle, což zvýší spotřebu paliva a emise uhlíku. Tento problém dobře znají všichni, kdo žijí v oblastech, kde teploty v zimním období výrazně klesají, zejména na severu nebo v horských oblastech, a ještě více pro ty, kteří parkují auta venku.

 

Negativní dopady chladu na komponenty automobilových motorů se naštěstí u posledních modelů vybavených pokročilými technologiemi výrazně snížily a jejichž výkon netrpí poklesem teplot tak jako starší modely. Ale pokud jste jedním z těch, kteří řídí auto s několika tisíci terminály na počítadle kilometrů, jedna z prvních  metod, kterou lze použít každé zimní ráno po nastartování,  spočívá ve vyhýbání se silné akceleraci během následujících minut a upřednostňování nízkého, stabilního tempa. nechte vozidlo postupně zahřát a dosáhnout svých technických schopností. Neocenitelnou pomocnou ruku, kterou potřebujete, vám však podají nečekaní spojenci, které byste pravděpodobně ani netušili, totiž dálková světla.

Dálková světla vám mohou pomoci ušetřit peníze

Proč je důležité zapnout dálková světla před nastartováním vozidla v zimě?

Dálková světla jsou zásadními prvky pro vaši  bezpečnost na silnicích . Jsou navrženy tak, aby osvětlovaly vozovku před vámi, což může být užitečné zejména při jízdě v noci nebo za obtížných povětrnostních podmínek, jsou také užitečné pro to, aby byly na silnici jasně viditelné pro ostatní řidiče. Ale kromě jejich základní funkce může trik zapnout je alespoň na 10 sekund před nastartováním vozidla v zimě, i když se vám to může zdát bezvýznamné, může pomoci ochránit váš motor a ušetřit vám peníze. běh.

Když zapnete zapalování nebo stisknete startovací tlačítko na autě, zapněte před nastartováním motoru na 10 sekund dálková světla. Tato technika umožňuje aktivaci startovacího systému vašeho vozidla  a jeho zahřátí před nastartováním motoru, což může být zvláště užitečné, když je vaše auto zaparkované venku při velmi nízkých teplotách.

Zapnutí dálkových světel před rozjezdem snižuje namáhání baterie a minimalizuje riziko jejího poškození . Výměna poškozené baterie může být nákladná a může vám zůstat nepoužitelným vozidlem. Použitím této jednoduché techniky se můžete těmto nákladům vyhnout a ušetřit peníze.

 

Je také důležité pamatovat na to, abyste po nastartování zhasli dálková světla, pokud jejich použití není nutné, zejména v podmínkách, kdy mohou bránit ostatním řidičům ve výhledu.

Silnice svítí

Stručně řečeno, zapnutí dálkových světel na 10 sekund před nastartováním vozu vám může pomoci ušetřit peníze. Dodržováním těchto tipů můžete maximalizovat výhody této málo známé techniky a chránit své vozidlo před zbytečnými, nákladnými a frustrujícími potížemi se startováním a poškozením. V zimě to může znamenat velký rozdíl.

Hit enter to search or ESC to close.