Tajný pedál vozu: řidiči často netuší, že jejich vůz je vybaven touto důmyslnou možností

Tajný pedál vozu: řidiči často netuší, že jejich vůz je vybaven touto důmyslnou možností

Řízení je součástí rutiny každého řidiče. Je spojena s reflexními a často opakovanými pohyby bez přemýšlení. Na červenou většina motoristů automaticky sešlápne spojku a brzdu. Mnoho řidičů tak zůstane, dokud se nerozsvítí zelená, pak stačí sešlápnout plyn a auto se znovu rozjede.

V autě je ale funkce, která vám to zachrání a usnadní řízení.

Jaká je tato funkce v našich autech pro usnadnění jeho brzdění?

Funkce Auto Hold

Funkce auto hold v autě je systém, který udržuje brzdy vozu v poloze, když stojí, jako například na červeném semaforu. Když je vozidlo v režimu automatického přidržení, není nutné držet brzdový pedál sešlápnutý, aby vůz zůstal stát.

 

Funguje to takto: když řidič sešlápne brzdový pedál a zařadí vozidlo do neutrálu, systém automatického přidržení brzdy automaticky přidrží brzdu. Když se chce řidič rozjet, stačí uvolnit brzdový pedál a sešlápnout plyn, aby se vozidlo restartovalo.

Funkce auto hold má několik výhod:

  1. To může být užitečné zejména v dopravních zácpách nebo v situacích, kdy řidič musí často zastavovat a rozjíždět. Může pomoci zmírnit únavu nohou a nohou a učinit jízdu pohodlnější.
  2. Může být také užitečné v situacích, kdy řidič potřebuje udržet vůz v klidu po delší dobu, například při telefonování nebo konzumaci sendviče.
  3. Konečně může přispět ke zlepšení bezpečnosti silničního provozu tím, že zabrání rozjetí vozidla, když stojí. Pokud má například řidič chvilku rozptýlení a zapomene sešlápnout brzdový pedál, systém automatického přidržení automaticky přidrží brzdy na místě a zabrání rozjetí vozidla.

Jak funguje příkaz “Auto-Hold”?

Funkci „Auto-Hold“ lze aktivovat stisknutím příslušného tlačítka, pokud „ovládání“ pomocí brzdového pedálu nefunguje. Tlačítko se obvykle nachází někde na středové konzole. Tlačítko je označeno slovy Auto Hold, Auto H, Brake Hold, písmenem A v kroužku nebo jednoduše piktogramem bez textového štítku.

Systém automaticky zablokuje a uvolní kola. Tlačítkem nebo silným stisknutím systém obdrží informaci, že musí aktivovat Auto Hold. Zadní kola budou zablokována parkovací brzdou. Kola pak uvolní řidič, který pustí spojku, sešlápne plyn a rozjede se. Jako nevýhodu uvádějí odpůrci systému Auto Hold obtížné parkování, při kterém se kola zablokují a řidič musí prudčeji akcelerovat.

Je funkce Auto Hold k dispozici u všech vozů?

řídit auto 2

Tato funkce není k dispozici ve všech autech, ale automatické přidržení je stále běžnější u vozů s elektronickými parkovacími brzdami. Tradiční páku ruční brzdy postupně nahrazují elektronické parkovací brzdy. Většina nových vozů nyní přichází s touto funkcí as touto technologií často získáte pomoc při rozjezdu a automatické přidržení.

Tato funkce může být přítomna u aut s manuálním i automatickým ovládáním. Někteří řidiči si stěžují, že tato funkce již nefunguje nebo je zablokována, tento problém je způsoben jednoduše nedokonalým kontaktem nebo tlačítkem. Nejlepší by bylo zajít k mechanikovi, aby přesně zjistil, co je příčinou.

Jak deaktivovat funkci auto-hold u auta?

Postup deaktivace funkce auto hold závisí na modelu vašeho vozu. Zde je několik obecných kroků, které vám mohou pomoci tuto funkci deaktivovat:

– Nahlédněte do uživatelské příručky vašeho vozu. Měly by existovat podrobné pokyny, jak deaktivovat funkci automatického podržení. Chcete-li funkci deaktivovat, postupujte podle těchto pokynů.

 

– Pokud v návodu nenajdete pokyny, vyhledejte přepínač nebo tlačítko, které lze použít k deaktivaci funkce automatického podržení. Ten může být umístěn na palubní desce, na středové konzole nebo na volantu. Pokud najdete vypínač nebo tlačítko, stisknutím jej vypněte.

– Pokud nemůžete najít spínač nebo tlačítko, možná budete muset deaktivovat funkci automatického podržení pomocí palubního počítače vašeho vozu. K tomu možná budete muset použít specializovaný diagnostický nástroj nebo zavolat prodejce o pomoc

Hit enter to search or ESC to close.