Zde je to, co můžete udělat kombinací rozmarýnu s kávou. Výsledek těchto dvou ingrediencí je úžasný a jakmile jej objevíte, už se bez nich neobejdete. 

Dokonce i vlasy jako pokožka vykazují známky stárnutí. Pokud na kůži máme vzhled vrásek pro vlasy, místo toho začneme zahlédnout bílé vlasy. Ne každý je miluje a většina je raději zakrývá barvivy. Existují různá barviva, ale některá jsou chemická.

Ne všechny vlasové pokožky tolerují agresivní chemické látky, protože jsou jemné. Právě z tohoto důvodu musíte vědět, že přírodní barviva lze připravit i bez použití chemie . Ty zakryjí šedé vlasy, ale budete to muset dělat častěji, protože budou mít tendenci mizet mytím.

bílé vlasy

Jak jste mohli vidět v názvu, již jsme prozradili, které dvě hlavní ingredience použijeme k přípravě tohoto přírodního odstínu, jsou to rozmarýn a káva . Co bychom ale měli dělat a především jak tyto dva produkty, které se od sebe tolik liší, zkombinovat? Níže se budeme věnovat všem podrobnostem.

Rozmarýn a káva: Zde je návod, jak si obarvit vlasy

Jak jsme si řekli dříve, s přibývajícími roky vlasy začínají bělat, ale ne každý tento odstín na vlasech miluje. Z tohoto důvodu pro ty, kteří chtějí používat přírodní produkty na pokožku hlavy a vlastní vlasy, je to perfektní řešení.

Než se však podíváme na vytvoření tohoto přírodního odstínu, podívejme se, proč jsme vybrali tyto dvě složky. Rozmarýn je skvělý na vlasy, stimuluje růst vlasů, činí vlasy zdravějšími a mírně odstraňuje našedlé a bělavé zabarvení .

rozmarýn

Káva v tomto případě poslouží přesně k dodání barviva . Káva je ideální pro získání přirozeného a organického zbarvení, ale mohou ji používat pouze tmavovlasí lidé a ne blondýnky. Kromě toho má káva kromě zakrytí bílých vlasů také některé vlastnosti, včetně posílení keratinu ve vlasech a předcházení vypadávání vlasů.

Viděli jsme proto, proč výběr těchto dvou složek a nyní se pojďme podívat, jak tento zcela přírodní a také ekonomický odstín můžeme říci. Budete potřebovat tolik mleté ​​kávy (nebo kávové pózy) a čerstvého rozmarýnu , kolik můžete získat z rostliny nebo zelináře. Množství se liší podle délky vlasů.

káva

Začneme převařením 1 l vody. Když se začne vařit, přidejte rozmarýn a kávu . Smíchejte obě ingredience a počkejte asi 20 minut. Bude muset dosáhnout velmi tmavé barvy a bude muset být méně vody než na začátku. Až budete připraveni, vypněte teplo a nechte vychladnout.

Jakmile vychladne, můžete barvivo přecedit a dát do vzduchotěsné nádoby. Nechte macerovat asi 7 dní . Po uplynutí potřebné doby jej můžete aplikovat na vlasy od kořínků až ke konečkům . Nechte působit asi hodinu a poté vlasy opláchněte nejprve vodou a poté jablečným octem, aby se barva lépe zafixovala.