Dvě ingredience stačí k vyčištění a k tomu, aby se dno pánví připálených zvenku lesklo.

Jedním z nejdůležitějších problémů v kuchyni je tvorba mastných skvrn, inkrustací a připálenin, které se tvoří na dně pánve. Abyste se zbavili skvrn a připálenin od nádobí a pánví, často se uchýlíte k použití myčky, ale ne vždy je to skutečně efektivní řešení.

Pro odstranění inkrustací je nutné třít a použít dvě přísady k odstranění nahromaděných nečistot. Zde jsou dvě ingredience, které můžete použít k čištění a leštění připálených pánví zvenčí.

Odstranění mastnoty a připálenin z pánví a hrnců: je myčka opravdu tím nejlepším řešením?

Pro odstranění usazování tuku a připálenin na dně hrnců a pánví je dobré sáhnout po přírodní a ekonomické metodě . Olej používaný k vaření a přípravě prvního a druhého chodu, stejně jako omáček a příloh, má tendenci zhoustnout a usadit se. Často se z časových důvodů veškeré nádobí a pánve dávají do myčky, aby se odstranily všechny nánosy a připáleniny.

Ve skutečnosti to není úplně nejlepší řešení pro odstranění mastnoty a vodního kamene z hrnců a pánví. Myčka nádobí je domácí spotřebič, který spotřebovává elektřinu a vodní zdroje. Spotřeba energie tohoto spotřebiče je přes 4200 kWh za rok . S drahými účty za energie je dobré být opatrný a věnovat velkou pozornost spotřebě.

Odstraňte mastnotu a připáleniny z hrnců a pánví: tyto dvě ingredience je dobré smíchat

Chcete-li odstranit popáleniny z hrnců a pánví, je lepší uchýlit se k zeleným a ekonomickým řešením: hydrogenuhličitan sodný a peroxid vodíku. K odstranění popálenin stačí smíchat tyto dvě složky: vždy je dobré se vyvarovat použití prostředků, které mají příliš agresivní korozivní sílu. Je dobré prát v ruce a používat teplou vodu. Stačí smíchat trochu jedlé sody v misce s trochou peroxidu vodíku.

Stačí potřít bikarbonátem připáleniny a inkrustace na pánvích, abyste je odstranili, aniž byste poškodili povrch pánví a hrnců. Na nejodolnější skvrny je vhodné přidat trochu peroxidu vodíku a trochu horké vody. Po vydrhnutí kartáčem nebo houbou můžete nechat roztok působit a znovu vydrhnout, abyste odstranili inkrustace.

Pokud inkrustace přetrvávají, musí se hydrogenuhličitan sodný a peroxid vodíku znovu smíchat a rozetřít, aby se úplně odstranily. V některých případech lze přidat trochu hrubé soli, aby se zcela odstranily popáleniny ze dna pánve a hrnce.