Nikdy nemíchejte bělidlo nebo ocet. Díky tomu je všechno vaše oblečení a prádlo bílé: s touto směsí je možné mít nulové skvrny.

Mnoho lidí si myslí, že smíchání octa s bělidlem může zvýšit čisticí účinky těchto dvou produktů. Ve skutečnosti tomu tak není. Ve skutečnosti smícháním bělidla a octa se uvolňuje toxický plyn , který je škodlivý pro lidské zdraví. Abychom pochopili chemickou reakci této směsi, molekuly přítomné v bělidle a octu jsou tvořeny atomy. Ve středu atomu je jádro, protony a neutrony. V případě, že smícháte kyselinu se zásadou, dojde k chemické reakci a v důsledku toho se vytvoří chemická sloučenina.

Jednou složkou bělidla je chlornan sodný a vinný ocet je kyselina. Když člověk smíchá bělidlo s octem, kyselina chlorná reaguje s octem a uvolňuje plynný chlór, který může být zvláště zdraví škodlivý. Plyn, který se ve vzduchu rozptyluje, je neviditelný, i když silně zapáchá a jeho negativní účinky působí na hrdlo, sliznice a plíce. Mezi škodlivé účinky následuje překrvení hrudníku, pocit pálení a slzení. V případě kontaktu s epidermis se může objevit podráždění a puchýře. Existuje několik přírodních alternativ, které vám umožní uklidit váš domov naprosto bezpečným způsobem.

octové bělidlo

Nikdy ocet a bělidlo: zde jsou přírodní alternativy

Existují dobré přírodní alternativy pro úklid domu . Vzpomeňte si například na citronovou šťávu, sůl, jedlou sodu a peroxid vodíku . Tato přísada umožňuje dezinfikovat povrchy a prostředí. Sanitace nemovitosti musí být provedena na základě typu prostředí a osob, které jej navštěvují.

Hydrogenuhličitan sodný vám umožní vyčistit každý povrch, dezinfikovat lednici, udržet ji čerstvou a voňavou. Sůl, marseillské mýdlo a jedlá soda vám umožní důkladně vyčistit vanu. Jedlá soda vás dokáže zbavit nečistot, aniž by poškrábala povrch.

Odmašťovací účinek citronové šťávy je to, co je potřeba k odstranění odolných a zaschlých vodních skvrn v krátké době. Díky citronové šťávě je možné docílit lesku všech povrchů, včetně podlah. Je to silný přírodní deodorant, který parfémuje a odstraňuje všechny nepříjemné pachy.

Sůl je jedním z přírodních prostředků, které umožňují čistit podlahy a povrchy v koupelně a kuchyni. Tento zelený prostředek vám umožní, aby se zalité pánve a sporáky leskly. Sůl umožňuje provádět optimální čištění ve všech místnostech domu. Je to produkt, který vám umožní odstranit skvrny z tkanin a použít jako peeling k dezinfekci každého povrchu.

ocet