Stačí dát tyto aspiriny do vašich rostlin, počkat něco málo přes pět minut a pak se divit: přesně to se stane.

 Droga nemá jen zamýšlené použití jako ta známá Jeho účinné látky a vlastnosti se mohou rozšířit i na rostliny, kde působí nejen jako živina, ale také jako hnojivo. Toto jsou malé triky, které používají profesionální školkaři poté, co zjistili, jak dobré je přidávat aspirin do rostlin. Nejde to obejít, díky tomuto léku rostlina po pár minutách ukáže něco neuvěřitelného.

Aspiriny v rostlinách, metoda školkařů

Školkaři se snaží všemožně radit těm, kteří mají zelený palec, i těm, kteří se chtějí učit. V každém případě existuje několik málo neznámých triků , které se mohou stát nezbytností pro péči o rostliny.

Aspirin se obvykle používá k léčbě bolestí hlavy nebo k omezení krevních sraženin, ale je také skvělý pro rostliny v domácnosti nebo na zahradě. Léčivou látkou tohoto přípravku je kyselina acetylsalicylová.

Aspiriny v rostlinách
 

Americké ministerstvo zemědělství provedlo několik studií, které zdůrazňují, jak mohou rostliny žít déle díky aspirinu v boji proti nemocem. To není vše, ve skutečnosti jiné studie zdůrazňovaly vlastnosti léčiva pro sady. Rostliny rostou rychleji, plody jsou zdravé a krásné postižené mnohem méně chorobami po celý rok.

Jaké jsou výhody aspirinu pro rostlinu?

Z tohoto důvodu odborníci doporučují dávat aspirin do rostlin, i když jde o ty na zahradě nebo doma. Přínosů je mnoho a již po pěti minutách aplikace dojde k radikální změně rostliny .

Kyselina salicylová obsažená v aspirinu je přínosem pro kořeny s rychlým rozmnožováním. Abyste rostlině pomohli, stačí rozpustit aspirin v šálku vody a poté řízek ponořit dovnitř. Po hodině už budete mít první výhody.

Funguje i na klíčení, s tabletou v 5 litrech vody pro vylepšení květin, ale i rostlin na zahradě.

Péče o rostliny s aspirinem
 Aspirin exponenciálně zvyšuje růst rostlin, jak zjistila University of Rhode Island . Po postřiku bohatým roztokem aspirinu a vody, jednou za měsíc nebo tři týdny pauzy, došlo k rychlému a zdravému růstu květin a plodů. Školky doporučují aplikovat stejný systém.

Lék lze také vložit do půdy rostliny, až 5 tablet, a poté zalévat jako obvykle. Jedná se o unikátní metodu, jak poskytnout výživu a ochranu za pouhých pět minut.

V neposlední řadě to, že je schopen léčit rostliny při napadení houbami. Pro vyléčení nebo kontrast stačí rozpustit aspirin ve vodě a poté jej odpařit na celou rostlinu nebo na postižená místa. Máte-li pochybnosti, obraťte se přímo na svého důvěryhodného školkaře, abyste měli krásné a zdravé rostliny.