Můžete se také inspirovat svou vlastní kreativitou a vyrobit si své vlastní předměty. Jejich použití se může lišit podle velikosti: od jednoduchých ozdob až po originální zařizovací doplňky. S trochou vynalézavosti se dá tvarovat a přetvářet cokoli, dokonce i pařez. 

 Volný čas je drahocenný, a proto se ho musíme vždy snažit využít co nejlépe. Možnosti jsou samozřejmě pohodlné na pohovce nebo hledání nových míst k návštěvě. DIY je však také platnou alternativou „vypnout“ a zároveň je možné vytvořit něco užitečného a vyhnout se co největšímu množství odpadu.

Často ve skutečnosti vyhazujeme věci, o kterých si na první pohled myslíme, že je nepotřebujeme, ale kdybychom trochu zbystřili rozum  , zjistili bychom, že téměř vše lze ve skutečnosti nasměrovat k novému využití , a to se také stane naše.

S nějakým malým pracovním nástrojem; barvy; stuhami a trochou šikovnosti můžete vytvořit spoustu věcí. Základ, od kterého začít? Odpad jakéhokoli druhu, jako je například pařez . Zde je v tomto ohledu řada užitečných a zábavných nápadů.

Pěkné nápady, jak znovu použít pařez stromu

K čemu může být pařez? Tato otázka zjevně vyvstává spontánně, ale jistě budete překvapeni, když zjistíte, že ve skutečnosti existuje více než jedna odpověď. S tímto předmětem je totiž možné dát život velmi originálním výtvorům , mezi které můžeme zařadit i pěkné zdobené drobnosti.

DIY
 Snadno realizovatelným nápadem může být například vytvoření malé konstrukce, která připomíná exteriér domu na stromě. K tomu je nejprve nutné získat kulatý kus z horní části kulatiny, který použijeme jako základ pro balkon. Po provedení správných měření a vytvoření speciální štěrbiny musí být kláda vložena do klády.

Poté si můžete hrát, jak chcete. Balkonové zábradlí může být vyrobeno z odřezků špejlí, které jsou samy o sobě upevněny lepidlem v malých otvorech vytvořených vrtákem na dříve vytvořené základně. Poté pokračování v práci s jílovou pastou poslouží k vytvarování terasy, kterou následně můžeme barvit akrylovými barvami a zdobit dle libosti.

Originální bytové doplňky

Manuální zručnost je dar a jako takovou je správné ji využívat tím nejlepším způsobem. Když už jsme u toho, proč nevyužít své dovednosti k dekorativním účelům? Dům by získal úplně jiný vzhled, kdyby byl zařízen originálně a individuálně . Opět platí, že jednoduchý pařez může znamenat rozdíl.

Udělej si sám
 konferenční stolky; taburetky a noční stolky jsou jen některé ze zařizovacích doplňků , které lze vyrobit. V tomto případě je samozřejmě potřeba dřevo řádně opracovat, brousit a natřít, zvláště pokud bude výtvor umístěn uvnitř domu.

Dát tvar novým objektům počínaje jednoduchým blokem lega jistě vyžaduje čas, zručnost, kreativitu a notnou dávku trpělivosti. Pozorování výsledku a vědomí, že jsem tvůrcem, však přináší velké uspokojení .