Existuje způsob, jak vybělit naše koupelnové vybavení bez použití bělidel. Zde je návod.

V našich domovech jsou některé povrchy, které se velmi obtížně čistí, a proto se musíme potýkat s odolnými nečistotami, i když používáme mnoho produktů.

To nám může způsobit skutečné nepohodlí, zvláště pokud se to vyskytuje kolem bílých oblastí našeho domu, kde je to patrnější, ale často nezáleží na nás, ale na vnějších činitelích.

Sanitární: zde je účinná metoda k odstranění černé svatozáře

Jednou z místností, kde se tento fenomén vyskytuje více, je koupelna To se děje kvůli přítomnosti bohaté vlhkosti, která se v této místnosti tvoří v důsledku použití vodní páry.

Po sprše a péči o tělo se tento ukládá na površích a zejména podél těsnění má tendenci se vytvářet černé halo, které je velmi obtížné a dokonce nebezpečné odstranit.

Ve skutečnosti je to způsobeno tím, že v blízkosti sprchy, toalety, bidetu a umyvadla je silikon , který je potřebný k zamezení úniku vody z těchto sanitárních armatur , jinak bude naše koupelna zatopená.

Sanitární keramika: jak vyřešit černání

Když tedy umýváme koupelnu, musíme dávat pozor, abychom tyto svatozáře v blízkosti těchto sanitárních zařízení příliš neotírali, protože by se silikon mohl odlepit a my bychom museli hospodařit s přebytečnou vodou a zavolat odborníka.

Tím nejen poškodíme sanitární keramiku, ale budeme také nuceni utratit peníze za údržbu a řešení problému. Existuje ale účinná metoda, jak se tomu všemu vyhnout.

Metoda hospodyněk

Zkušené hospodyňky vyzkoušely metodu, jak se s černěním naší sanitární keramiky a svatozáře, které na ní mohou vytvořit, dokázaly rozloučit vytvořením krému.

Chcete-li jej vytvořit, stačí spojit dvě čajové lžičky hydrogenuhličitanu sodného s marseillským mýdlem a vodou a poté jej použít na všechny naše povrchy, aby byly lesklé a méně černaly.

Nejprve si vezměte rendlík a nechte ho rozehřát, mezitím si ve vaně rozpustíme marseillské mýdlo a jakmile se zcela zformuje do tekutého stavu, přidejte ho do vody.

Sanitární keramika: jak vyřešit černání

Následně přidáme hydrogenuhličitan sodný a promícháme tak, aby nevznikla jakási pastovitá hmota, kterou naneseme na naše sanitární zařizovací předměty , zejména tam, kde jsou černá svatozář .

Počkáme asi 10 minut a poté mikrovláknovou utěrkou nebo houbičkou vše vyčistíme, dbáme na to, abychom nedrhli příliš silně, jinak bychom sanitární keramiku mohli poškodit.

Tento roztok lze také aplikovat na umyvadla a sprchy, aby se odstranily stopy vodního kamene, a jakmile to uděláme, můžeme také vzít kuličku alobalu a potřít je.

Uvidíme, že všechny stopy špíny a vodního kamene zcela zmizí a naše koupelna bude tak lesklá, jako jste kdy viděli, a nelze ji tímto způsobem vyčistit.