Existuje trik na čištění, jak se zbavit krbového popela a prachu jedním průchodem: trvá to jen dvě minuty.

 

Krb zapálený v zimě není jen prvkem společnosti a sdílení, ale také způsobem, jak se nechat hýčkat teplem, když venku prší nebo je zima. Dnes je najdete tradiční nebo s moderním designem, doplněné sklem a dostatečně velké, aby pokryly celou plochu domu.

Ať už je zvolen jakýkoli způsob, jednou až dvakrát denně je nutné provést kompletní čištění a odstranění popela a prachu z krbu. Díky odborníkům na čištění existuje trik, který vám to umožní rychle.

Jak odstranit popel a prach z krbu? Expertní metoda

Je důležité, aby byl krb každý den čištěn zvenku i zevnitř. Nejde jen o hygienu, ale i o adekvátní funkčnost v čase, která vám umožní ušetřit na použitých materiálech a také na extra zásazích specializovaného technika.

Zapálený krb
 První věc, kterou musíte udělat, je přijmout snadnou a rychlou metodu, jak navrhují odborníci na čištění. Ještě před zapálením krbu vložte do něj list alobalu, aby popel padal a hromadil se na něm. Jakmile je krb venku a popel je studený, lze jej odstranit odstraněním fólie srolováním.

Nejen to, kulička hliníkové fólie je také užitečná pro odstranění části popela a prachu, která se nahromadila během používání. Před pokračováním v dalších krocích míč dobře protřete zevnitř i zvenčí .

Odstraňte prach z krbu
 

Poté pokračujeme s vysavačem popela, abychom odstranili zbytky, které se ještě nacházejí uvnitř.

Přírodní přísady pro čištění komínů

Po odstranění veškerého prachu a popela přistoupíme k samotnému čištění. K tomu se nepoužívají produkty, které by mohly obsahovat chemické a znečišťující přísady, ale přírodní přísady běžně používané a vždy přítomné v domě.

Vezměte umyvadlo naplněné teplou vodou se lžící jedlé sody. Míchejte, dokud se nerozpustí, a poté pomocí tvrdého kartáče vydrhněte vnitřní stěny krbu. Dobře opláchněte a osušte pomocí hadříku z mikrovlákna.

Pokud má krb sklo, musí se vyčistit bílým vinným octem naneseným na vlhkou houbu. Ihned poté naneste další vrstvu produktu a poté dobře opláchněte, čímž sklo zcela vysušíte.

Jedlá soda a ocet na čištění
 Lze znovu použít krbový popel ? Odborníci vždy podporují recyklaci čehokoli, co by mohlo mít druhý život. Popel je skvělý na čištění připečených pánví, tukem nasáklých grilů a jako hnojivo pro rostliny.