Zkoušeli jste někdy kombinovat citronové kůry s bílým vinným octem? Dvě přírodní ingredience pro získání něčeho jedinečného.

 

Stále více se využívají přírodní prostředky , které dědily od babiček. Produkty na trhu jsou jistě navrženy tak, aby vyřešily každý problém, ale zcela přírodní složka neznečišťuje a neobsahuje žádné konzervační látky. Nejen, že můžete dát druhý život všemu, co se běžně vyhazuje do koše. V tomto případě může spojení citronové kůry a bílého vinného octa oživit něco jedinečného.

Citronové kůry a ocet: jen dvě ingredience pro úsporu peněz

Znečištění a odpad patří mezi nejrozšířenější slova minulého tisíciletí. Greenpeace prohlásil, že v evropských domácnostech se vyskytují škodlivé produkty, s obsahem až 120 látek považovaných za toxické. Tyto složky mohou způsobovat kožní onemocnění, dermatitidu, alergie různého typu a také znečišťovat životní prostředí.

Produkty prodávané na trhu jsou jistě účinné, ale zároveň nebezpečné, pokud jsou obohaceny o některé látky. VOC – těkavé organické sloučeniny – jsou rizikové, jako dusík nebo čpavek a fosfor. Agentura pro ochranu životního prostředí USA sestavila seznam těchto škodlivých přísad a vyzvala spotřebitele po celém světě, aby byli opatrní.

Pokud je to možné, můžete vytvořit přírodní čisticí prostředek na úklid domu, ušetřit rozpočet na konci měsíce a recyklovat některé přísady, jako jsou citronové kůry s bílým vinným octem.

citronové kůry a octa
 Potřebujete následující:
  • Kůry ze 4/5 citronů
  • 1 nebo 2 sklenice bílého vinného octa
  • Vodopád
  • Nová a dezinfikovaná sklenice

Postupuje se snadno, pomocí citronové kůry , která je umístěna uvnitř sklenice, a přidáním bílého vinného octa až po okraj. Hermeticky uzavřeme a necháme minimálně dvě hodiny a maximálně 12 hodin macerovat.

Po uplynutí rychlosti závěrky vezměte lahvičku s rozprašovačem a přefiltrujte obsah nádoby přidáním poloviny vody o pokojové teplotě.

Jak tuto látku vylepšit dalšími přírodními složkami

Jedná se o silný sprej na čištění všech povrchů v domácnosti, včetně dřeva, k dezinfekci a odstranění nahromaděné mastnoty.

Přírodní čisticí prostředek pro domácnost
 Ocet je vynikající přírodní prostředek k odstranění nečistot, mastnoty a všech nepříjemných pachů. Citronové kůry jsou odmašťovače a pomáhají provonět dům, stejně jako chrání mravence a komáry.

Pro posílení látky můžete přidat hydrogenuhličitan sodný, abyste získali silný detergent. Ideální na WC nebo na obklady , až po odstranění vodního kamene z koupelnových nebo kuchyňských baterií.

Také se nesmí podceňovat přidání extra panenského olivového oleje k leštění dřevěného nábytku a povrchů, jako jsou keramické podlahy. Není pochyb o tom, že všechny tyto přírodní ingredience lze proměnit v čistič domácnosti. Čištění se stává rychlým a snadným a také ekonomickým s pozorným ohledem na přírodu.