Mnozí zkouší tuto techniku: dejte plastový sáček do odpadu dřezu. Proto si tím ušetříte volání instalatéra.

 Co se stane, když dáte plastový sáček do odpadu dřezu ? Výsledek vás překvapí. Mnozí zkouší tuto techniku ​​​​úspory peněženky.

Zablokování dřezu a odtoku: Jak to opravit bez instalatéra

Řešení ucpaného dřezu je jistě nepříjemná, nepříjemná a nezdravá situace, která nás často nutí uchýlit se k profesionálním službám odborníka, jakým je instalatér .

Ucpané umyvadlo
 

Víme, že údržba kuchyňských doplňků nebo spotřebičů může být někdy opravdu drahá , zvláště když je nutný zásah technika . Pokud se však budeme řídit některými návrhy nebo budeme věnovat zvláštní pozornost malým, ale podstatným detailům, garantujeme, že budete moci vymazat číslo instalatéra ze svého telefonního seznamu.

Už jste někdy zjistili, že máte problémy s odtokem dřezu ? Mnohokrát v ní skončí zbytky jídla a nakonec ji ucpou. Pokud vám nestačí píst a pokud vám s jeho odstraněním nepomohou ani produkty na trhu, zbývá vám jediné řešení: zavolat technika.

Dnes však chceme odhalit techniku, která zachránila peněženku mnoha . Zde je důvod, proč byste sami měli dát plastový sáček do odpadu dřezu .

Plastový sáček do dřezu: technika, která šetří peněženku

Vypořádat se s ucpaným odtokem dřezu je jedna z těch opravdu nechutných prací, které nikdo nechce řešit. Určitě se i vám stalo , že jste po umytí nádobí několikrát čistili odtok , a to i samostatně.

Plastový sáček do dřezu
 Pokud jste měli štěstí, vyřešili jste problém jednoduše sběrem zbytků jídla nebo použitím drenážních produktů. Pokud se k vám , bohužel, štěstí obrátilo zády, jistě jste byli nuceni zavolat instalatéra .

Dnes vám však chceme představit řešení, které zachránilo mnoho . Zapomeňte na číslo instalatéra: s touto technikou můžete problém s ucpáním vyřešit opravdu během několika minut.

Zkuste umístit plastový sáček do odtoku umyvadla a staňte se svědky toho, jak se kouzlo stalo. Jak tento trik, který vám změní život, funguje? Hned vám to vysvětlíme.

Odborné rady v údržbě domácnosti ušetří vaši peněženku. První věc, kterou musíte udělat, je nalít lžičku saponátu do odpadu vašeho dřezu .

Poté přidejte půl lžičky jedlé sody a zalijte dvěma lžícemi octa : vznikne reakce, kterou dosvědčí pěna, která nakonec zcela napadne váš dřez.

Počkejte, až tato kapalina vyteče do odpadu. Po provedení těchto kroků musíte vzít plastový sáček a umístit jej nad odtok : sáček neumožňuje kontakt se vzduchem, takže chemická reakce bude silnější.

Během několika minut bude váš odtok odblokován , a proto již nebudete potřebovat instalatéra, a tudíž nebudete muset utrácet peníze za profesionální služby a/nebo drahé techniky.

Mnozí tento systém zkouší. Na plastový sáček přidejte bavlněnou látku a nechte ji tam alespoň 10 minut , poté nalijte do odtoku trochu horké vody a voilà! Problém s ucpáním bude jen minulou noční můrou : odtok bude opraven, voda bude čistá, snadno poteče a mastné usazeniny si už ani nevšimnete.

Odborná rada

Věděli jste o této technice? Zkusíš to? Mnozí tento nepříjemný problém vyřešili jen díky tomuto chytrému triku. Existují však i jiné systémy , které umožňují mít odtok dřezu vždy čistý a nezablokovaný.

Zkušenější pro vás mají i jiná řešení. Znáte Drain shake ? Také známý jako odtokový had , je to nástroj, který si můžete koupit v železářství, instalatérských obchodech nebo dokonce online.

Je to malá trubička s pístem , která se snadno ohýbá. Může procházet potrubím, aniž by došlo k jakémukoli poškození, a problém ucpání vyřeší během několika sekund.

Techniky čištění dřezu
 Jinak můžete použít klasický píst , který vám s trochou fyzické síly umožní uvolnit odtok dřezu od jakékoli překážky . Kromě těchto technik však mají odborníci několik doporučení, kterými bychom se měli všichni řídit, abychom se takovým problémům vyhnuli. Zde jsou které:
  • Při oplachování nádobí zavřete odtok dřezu dodaným víčkem, aby se dovnitř nedostaly zbytky jídla
  • Vyvarujte se nalévání oleje nebo tukových roztoků dovnitř, protože mohou chladnutím ztvrdnout a způsobit ucpání
  • Použijte metodu octa a jedlé sody , abyste zachránili odtok ve svém dřezu tím, že jej jednou provždy vyčistíte.