Proč se starat o to, jak uklidit každý kout domu, když ve skutečnosti můžeme mnoho problémů s úklidem vyřešit pouhým smetákem a hadrem? Zde je v tomto ohledu kutilský trik stejně jednoduchý jako platný a účinný.

 Udržovat doma čistotu a pořádek je nejen potěšením, ale také nutností. Někdy však kvůli četným závazkům není snadné věnovat úklidu potřebný čas. Z tohoto důvodu se může stát, že nebudete schopni postarat se o všechna zákoutí domu, zejména o ta nejhůře dostupná .

Často se například stává, že si všimnete přítomnosti prachu na stěnách a stěnách . Nemluvě o těch otravných pavučinách visících nad našimi hlavami. Abyste se toho zbavili, měli byste použít žebřík nebo alternativně koště. Ten by však riskoval znečištění a potřísnění stropu , čímž by vzniklo další dilema.

Jak tedy udělat, abyste mohli uklízet i ty části vašeho domova, které obecně spíše zanedbáváte ? Nemusíte vůbec kupovat pokročilé čisticí nástroje, stačí využít to, co již máte.

Níže zjistíme, jak si pomocí pár jednoduchých ingrediencí vytvořit domácí „saponát“, který nepoškodí stěny, a jak jej používat pouze za použití smetáka a hadru .

Čištění stropů a stěn: zde je spolehlivá metoda

Čištění stěn domu byla vždy poměrně náročná činnost. Důvodem je mnoho pochybností o tom, které produkty použít, aby nedošlo k ušpinění nebo poškození malby jakýmkoli způsobem. Ve skutečnosti některé detergenty nalezené na trhu nemusí být vhodné pro tyto typy povrchů; jiné mají naopak často příliš vysokou cenu. Chcete-li překonat všechny tyto problémy, můžete si vytvořit domácí řešení založené na ingrediencích, které obvykle máme doma.

Domácí práce
 Začněme tím, že do nádoby nalijeme tři odměrky aviváže ; tři odměrky antibakteriálního čističe a asi 200 ml octa . Poté, co vše několik sekund promícháme, můžeme pomocí nálevky přistoupit k přemístění právě vytvořeného roztoku do rozprašovací nádoby . Touto metodou tak vytvoříme dokonalý produkt pro stěny domu. Nyní pojďme zjistit, jak to společně používat.

Dejte hadr na koště a máte hotovo

Chcete-li pokračovat v čištění stěn a stropů, stačí se vybavit klasickým podlahovým smetákem a zcela zakrýt štětiny hadrem , který zablokujeme jednoduchými kolíčky na prádlo na vyvěšení prádla. V tuto chvíli zbývá pouze nastříkat dříve vytvořený roztok na smeták pokrytý hadrem a jemně ho potřít na čištěná místa.

Úklid
 Tímto způsobem nejenže odstraníme prach a stěny našeho domova, ale také zadržíme pavouky , kteří otráveni silným zápachem octa už k nám nebudou chodit.