Jak získat lesklou a zářivou domácí dlažbu bez použití přípravků s chemickými přísadami? Stačí jeden přírodní lék.

 Chemické přípravky se vždy a jen používají k čištění obkladů v domě. Některé přísady by mohly poškodit smalt nebo korodovat povrch, zatímco přírodní přísady jsou navrženy tak, aby konzervovaly každý typ dlaždice . Jsou to prvky, které jsou v neustálém kontaktu s prachem, úlomky a vlhkostí, a to natolik, že časem může vzniknout plíseň nebo spáry mohou zčernat. Odborníci doporučují používat pouze jeden přírodní lék , který je vždy přítomen ve všech domácnostech.

Čisté dlaždice dezinfikované pouze touto přísadou

K čištění dlaždic není nutné kupovat drahé nebo chemické saponáty. Je důležité identifikovat pouze jeden přírodní prostředek , který může působit na povrchy dezinfekcí a odstraněním všech stop nečistot.

Hydrogenuhličitan sodný je jednou z nejpoužívanějších ingrediencí v domácnostech, díky svým dezinfekčním vlastnostem a jemnému abrazivnímu účinku, ideální pro odstraňování odolných nečistot. Nejen to, je také vynikající pro odstranění nepříjemných pachů, které pronikají do místností.

Bikarbonát na dlaždice
 Co musíte udělat, je smíchat lžičku jedlé sody s litrem vody v kbelíku. Hmotu lze použít na dlaždice a také na povrchy jako je mramor a dřevo.

Pro zvýšení účinku deodorantu se doporučuje přidat několik kapek esenciálního oleje. Vůně je podle vašeho vkusu, i když se doporučuje citron nebo bergamot.

Látka na čištění
 Pokud jsou skvrny odolné, stačí do jedlé sody přidat dvě nebo tři kapky bílého vinného octa . Smíchejte ji s teplou vodou a vyčistěte koupelnové nebo kuchyňské dlaždice a zcela je osušte čistým hadříkem.

Jak si vyrobit vlastní čistič na dlaždice

Chcete-li dlaždice dobře umýt, můžete si vytvořit prací prostředek pro kutily, který nalijete přímo do nádoby s rozprašovačem. Některé přísady jsou kombinovány tak, aby měly čistý, dezinfikovaný a parfémovaný povrch.

Co potřebujete, je následující :

  • teplá voda 1 litr;
  • Jedlá soda 2 polévkové lžíce;
  • Alkohol 3 polévkové lžíce;
  • Marseillské mýdlové vločky 1 polévková lžíce.

Všechny ingredience budou muset být smíchány. Jako alternativu mýdlových vloček můžete použít i tekuté, aby se rychleji rozpouštěly.

vyčistit dlaždice v domě
 Nastříkejte přímo na povrchy a otřete hadříkem z mikrovlákna, abyste odstranili odolné nečistoty . Dobře opláchněte a poté osušte, aby již nezůstaly žádné stopy vody.

Pokud jsou mezi jednou dlaždicí černé spáry, je tato hmota ideální pro jejich ošetření. V tomto případě je vhodné nastříkat na spáry kutilský saponát a nechat pár minut působit. Ihned poté seškrábněte nečistoty kartáčem , dobře opláchněte a osušte. Tento čisticí prostředek pro kutily lze vždy použít, abyste měli dezinfikované a čisté povrchy.