V kuchyni se nikdy nepřestanete učit. Vaření je krásný okamžik, ale musíte se také postarat o úklid, protože na tomto místě manipulujeme s potravinami. Věděli jste ale, že vařečky jsou plné choroboplodných zárodků a bakterií? Ne každý to ví, ale je nutné je dezinfikovat touto zcela přirozenou metodou: pojďme zjistit, jak na to. 

Jedním z nejpoužívanějších nádobí v kuchyni jsou dřevěné naběračky. Velmi užitečné a skutečně fantastické, ale za těmito zdánlivě neškodnými předměty se skrývají tisíce choroboplodných zárodků a bakterií . Právě z tohoto důvodu je nutné je sanovat jednoduchým a účinným prostředkem.

K dokonalosti a čistotě není potřeba mnoho, řešení je snadné, rychlé a především přirozené. Můžete se konečně rozloučit se zápachem a špínou , která číhá v dřevěných naběračkách: pojďme zjistit, jak na to, budete ohromeni, jakmile uvidíte výsledek.

Vařečky plné bakterií: Zde je návod, jak se jich zbavit

V kuchyni máme všichni vařečku. Jsou velmi užitečné pro přípravu mnoha pokrmů, jsou odolné a také velmi rustikální. Zadržují však vlhkost, a proto je opravdu těžké je bezchybně vyčistit. Právě z tohoto důvodu je důležité znát metodu, jak je dokonale dezinfikovat. 

Pokud se domníváte, že řešením je jejich umístění do myčky, jste na omylu, protože vlivem vysokých teplot tohoto spotřebiče by mohlo dojít k poškození materiálu, navíc by se mnohem snadněji mohly objevit bakterie .

Dřevěné nástroje

Právě z tohoto důvodu je nutné znát rychlou a snadnou praxi bez použití chemikálií, jako jsou běžné prací prostředky, které koupíte v supermarketu, protože stojí spoustu peněz. Některé mohou být dokonce velmi agresivní k materiálu našich vařeček a také k našemu zdraví. Musíte tedy využít zcela přírodní prostředek: pojďme zjistit, jak na to, výsledek vás nechá beze slov.

Jak čistit vařečky: postup je rychlý a snadný

Jak dobře víte, existují tisíce přírodních metod, které nám pomáhají v každodenních domácích pracích. Nechybí samozřejmě ani jedna na čištění vařeček. Je to opravdu jednoduchý postup , který zvládne každý, je to dětská hra.

Touto praxí zlikvidujete všechny druhy choroboplodných zárodků a bakterií, protože je dezinfikujeme do hloubky a eliminujeme nepříjemné pachy . Budete potřebovat jednoduché suroviny, které velmi dobře najdete ve své kuchyni. Řeč je o jedlé sodě, bílém octu a vodě.

Jak jsme již předpokládali, je to opravdu velmi jednoduché. Budete muset pouze naplnit hrnec vodou, vložit vařečky dovnitř a nechat je alespoň 2 minuty máčet . Dále přidejte dvě lžičky jedlé sody a promíchejte.

Poté nalijte bílý ocet a počkejte čtvrt hodiny. Po uplynutí této doby znovu promíchejte a nechte směs působit dalších 15 minut. Vyjměte je a obdivujte výsledek. Budou čisté a dezinfikované, bez jakéhokoli zápachu. Nezapomeňte je vždy vysušit, sušení je nezbytné. 

Dřevěné naběračky