Dřevěný nábytek v kuchyni se nejvíce špiní. Pojďme se podívat, jak se zbavit nečistot přírodní metodou.

Při vaření se na dřevěném nábytku mohou usazovat nečistoty. Naštěstí se při čištění nemusíte vždy spoléhat na chemikálie.

Dřevěný kuchyňský nábytek: proč se špiní

Kuchyně je místnost, která se může nejvíce zašpinit a s ní veškerý dřevěný nábytek, který ji tvoří. Špinavá kuchyň je nevyhnutelná: v místnosti se vlastně musíte věnovat přípravě jídla a i když jste velmi opatrní, dřevěný nábytek se zašpiní. Chcete se zbytky jídla, chcete s malými nehodami, chcete s výpary ze smažení nebo jinými přípravky.

Při čištění dřevěného kuchyňského nábytku se často spoléháme na chemikálie, které kromě vysokých nákladů mohou být škodlivé pro životní prostředí a opotřebovat náš dřevěný nábytek. S nábytkem vyrobeným z tohoto materiálu by se mělo zacházet opatrně, aby nedošlo k jeho poškození nebo vyblednutí.

Naštěstí kromě trochy mastnoty na loktech budeme potřebovat přírodní metodu , kterou po vyzkoušení už nikdy neopustíte. Podívejme se, co potřebujeme.

mobilní, pohybliví

Přírodní prostředek k okamžitému použití

Nejprve budeme potřebovat struhadlo , na které nastrouháme sýr. Druhým prvkem, který budeme potřebovat, je kostka mýdla , ať už je to marseillské mýdlo nebo typ, který preferujete. Po nastrouhání požadovaného množství mýdla vložte výsledný výsledek do pánve.

Do pánve bychom měli přidat půl litru vody, která zakryje všechno předtím nastrouhané mýdlo. Další přísadou, kterou je třeba přidat, je šálek koly . Bude nutné zapálit oheň pod pánví a směs vařit asi pět minut. Až bude mýdlo úplně roztaveno, poznáte, že je vše připraveno.

Marseillské mýdlo

Směs necháme asi deset minut vychladnout a dáme do malé skleněné misky. Ke směsi je nutné přidat šálek bílého vinného octa . Takto získanou směs poté můžeme dát do nádoby, např. na mycí prostředek, s dávkovačem. Tímto způsobem bychom v případě potřeby mohli použít tento velmi účinný mix na houbu nebo měkký hadřík z mikrovlákna a budeme moci čistit náš dřevěný nábytek.

Před použitím na celou plochu nábytku jej však bude nutné vyzkoušet na malé části dřeva, jak reaguje. Po absolvování roztoku uvidíte, jak mastnota z vašeho kuchyňského nábytku, a nejen to, rychle zmizí. Po použití opláchněte měkkým hadříkem namočeným v teplé vodě.