Skvrny od kávy jen tak nezmizí? Existují prostředky, o kterých ví jen málokdo: zmizí během několika sekund.jedovaté rostliny

 

Odolné a dlouhotrvající skvrny od kávy pronikají do textury tkanin a je velmi obtížné je odstranit. Díky odborníkům na čištění bylo zjištěno, že s několika přírodními prostředky se můžete rozloučit se skvrnami, aniž byste zapínali pračku. Všechno jsou to klasické babiččiny metody, které se používají každý den k ochraně oděvů a látek před skvrnami . Pojďme je společně objevit.

Skvrny od kávy, přírodní prostředky k jejich odstranění

Káva je jedním z nejvíce opilých a nejoblíbenějších nápojů na světě. Malá neopatrnost by se však mohla změnit v drama se skvrnami na oblečení nebo ubrusu. První věc, která vás obvykle napadne, je dát látku do pračky nebo ji předem ošetřit bělidlem, čímž riskujete, že se navždy zničí.

Skvrny od kávy
 Jak to udělat? Odborníci na čištění identifikovali řadu přírodních prostředků, které jsou vynikající pro odstranění skvrn, aniž byste museli zapínat pračku.

Postup pro jejich odstranění

Je velmi snadné dostat skvrnu z vašich šatů, pokud je to káva. Babičky doporučují používat jablečný ocet , který díky svým odmašťovacím a skvrnám odmašťujícím vlastnostem způsobí, že látka bude opět vypadat jako nová.

Směs se připraví se dvěma lžícemi jablečného octa a šesti vodou a nechá se pět minut odpočívat. Nalijte do nádoby s rozprašovačem a poté nastříkejte na skvrnu.

jablečný ocet
 

Pomocí zubního kartáčku třete skvrnu, dokud definitivně nezmizí.

Dalším přírodním prostředkem je Marseillské mýdlo , které se po navlhčení používá přímo na skvrnu. Vetřete a poté nechte působit asi půl hodiny, důkladně opláchněte.

Koberce a ubrusy, jak se rozloučit se skvrnami od kávy?

Pokud je koberec obětí kávy, pak se přírodní prostředky k použití liší. Například perlivá voda je skutečným spojencem k odstranění problému. Stačí na skvrnu nalít trochu a poté pomocí hadříku třít, dokud úplně nevybledne.

Výbornou přísadou pro tento způsob použití je kromě jemné soli také citron . Citronová šťáva s trochou soli vytvoří homogenní směs, která se nanese na skvrnu. Otřete a poté opláchněte.

Citron na skvrny
 Na ubrusu se to stává často a ochotně. V závislosti na tkanině může být k nanesení na skvrnu použit peroxid vodíku. Nechte působit a poté ubrus dejte namočit do umyvadla s horkou vodou. Po 60 minutách skvrna jako mávnutím kouzelného proutku zmizí. Je zřejmé, že tento prostředek je určen pouze pro bílé ubrusy.

Dalším prostředkem je jedlá soda , vždy přítomná v domácnostech a používaná v každé situaci.

Bikarbonát
 

Stačí pomocí vody vytvořit krémovou hmotu a tu následně nanést na skvrnu, která na podlaze vznikla. Nechte pár minut působit a vydrhněte zubním kartáčkem. Výsledek? Sbohem flek.