Odhalíme, jak opravit ucpaný dřez, aniž byste museli nutně kontaktovat instalatéra a utratit spoustu peněz.

 Jedná se o opravdu rychlou a velmi jednoduchou metodu , která vám umožní vyřešit nepříjemný problém s ucpáváním dřezu.

Ucpané umyvadlo, proč se to děje

Dřez může být náchylný k ucpání , což může způsobit problémy a nepříjemnosti. Znalost důvodů, proč má vaše umyvadlo tendenci se ucpávat, může pomoci těmto problémům v budoucnu předejít.

Vlasy jsou jednou z hlavních příčin ucpání dřezu. Když si umyjete vlasy v umyvadle, mohou vlasy spadnout do tuby a časem se nahromadit. Totéž se může stát s jinými nečistotami, jako jsou kousky jídla, mastnoty, oleje a mýdla. Tyto nečistoty se mohou přilepit na stěny potrubí a blokovat průtok vody.

Usazování vodního kamene je další běžnou příčinou. Tvrdá voda, která obsahuje vysoké koncentrace vápníku a hořčíku, může zanechávat usazeniny vodního kamene, které se tvoří uvnitř potrubí. To může omezit průtok vody a způsobit ucpání.

Ucpané umyvadlo
 Zalomená nebo poškozená trubka může způsobit ucpání dřezu. Když je hadice ohnutá nebo poškozená, průtok vody může být omezen nebo zcela zablokován, což způsobí hromadění nečistot.

Nedostatečné proplachování může způsobit hromadění nečistot a bránit průtoku vody. Pokud se voda z dřezu rychle nevypustí, může se nahromadit a způsobit ucpání.

Použití nesprávných dřezů může také způsobit ucpání. Například použití příliš agresivních prostředků, jako jsou bělidla, čisticí prostředky nebo kyseliny, může korodovat stěny a způsobit poškození potrubí. Použití příliš velkého množství oleje nebo tuku může také způsobit ucpání dřezu.

Abyste zabránili ucpání dřezu, je důležité dodržovat několik opatření. Například použití dřezového sítka může zabránit vnikání vlasů a nečistot do potrubí.

Také zabránění nalévání látek, jako je olej a mastnota do dřezu, může zabránit hromadění nečistot. A konečně, používání čističů dřezů a pravidelná kontrola průtoku vody může zabránit hromadění nečistot a poškození potrubí.

Zde je návod, jak trvale odemknout

Ucpané umyvadlo je jedním z nejčastějších problémů moderní domácnosti. Naštěstí existuje několik jednoduchých a účinných způsobů, jak vyčistit ucpaný dřez, aniž byste museli volat instalatéra.

Prvním krokem k vyčištění ucpaného dřezu je odstranění vypouštěcí zátky . Namažte okraje vypouštěcí zátky lubrikantem, například olejem, a poté zátku postupně zvedněte pomocí jemného nože. Dávejte pozor, abyste během tohoto procesu nepoškrábali nebo nepoškodili dřez.

Jakmile odstraníte vypouštěcí zátku , můžete pomocí malých kleští odstranit vše, co blokuje odtok. Pokuste se dosáhnout co nejdále do potrubí a odstraňte vše, co by mohlo bránit průtoku vody. Ujistěte se, že netlačíte překážku dále do potrubí.

Ucpaný odtok dřezu
 Pokud malé kleště nefungují, můžete zkusit použít klempířského hada . Instalatérský had je dlouhý, flexibilní nástroj, který lze zasunout do potrubí a odstranit ucpání. Vložte hada do trubice a pohybujte jím tam a zpět, dokud nedosáhnete překážky. Potom otočte hadem, abyste zahákli překážku a vytáhněte ji.

Pokud výše uvedené metody nefungují, můžete zkusit použít odstraňovač ucpání . Na trhu je k dispozici mnoho typů odstraňovačů ucpání, ale většina funguje na stejné logice. Rozpouštědlo nalijte do dřezu a nechte působit po dobu uvedenou na obalu. Poté opláchněte dřez teplou vodou, abyste odstranili ucpání.

Pokud nemáte po ruce instalatérského hada nebo odstraňovač ucpání, můžete zkusit použít přísavku . Přikryjte umyvadlo přísavkou a zatlačte dolů, poté rychle vytáhněte. To vytvoří podtlak, který může pomoci odstranit ucpání.

Existuje několik možností, jak vyčistit ucpaný dřez . Můžete použít malé kleště, instalatérského hada, odstraňovač ucpání nebo přísavku. Ujistěte se, že jste během procesu opatrní a nepoškodili dřez.