Termoska je velmi užitečný předmět skutečně nepostradatelný pro ty, kteří tráví mnoho hodin mimo domov. Tento nástroj je nezbytný pro udržení teploty jakéhokoli typu nápoje. Věděli jste ale, že si můžete vytvořit velmi pohodlnou termosku? Ušetříte spoustu peněz a efekt bude úžasný: pojďme zjistit více. 

 Termosce se také říká Dewarova sklenice, protože ji vynalezl známý fyzik James Dewar. Odtamtud se svět neobešel bez tohoto vynálezu, který v průběhu let sloužil k tomu, aby nápoje vždy udržel teplotu při podávání. Ne každý ale ví, že je možné vyrobit jeden s jednoduchými prvky.

Nikdy tomu nebudete věřit, ale postup je velmi snadný a velmi rychlý, stačí vám láhev a fólie: pojďme zjistit, jak na to, budete ohromeni, jakmile uvidíte výsledek.

Jak vyrobit termosku na teplou a studenou vodu

Termoska je předmět široce používaný lidmi, kteří pracují mimo domov a jsou stále na cestách. Je také velmi užitečná pro nejmenší, když se vydávají na výlety nebo dlouhé cesty. Pokud v blízkosti není žádná lednička ani trouba, musíte využít výhod právě tohoto nástroje.

Díky dvěma stěnám, které vytvářejí podtlak uvnitř nádoby, zůstává teplota nápoje vždy horká nebo studená. Vše je tak tepelně izolováno. Samozřejmě je také důležité, aby byl korek dokonale utěsněn.

Žena pije z termosky
 Věděli jste ale, že termosku si můžete vyrobit i doma? Pokud vás postup děsí, nebojte se, je to opravdu snadné a rychlé, zabere vám to velmi málo času. Tajemství jeho fungování spočívá právě ve vytvoření vakuově zabaleného prostoru, který nápoj dokonale izoluje od vnější teploty . Nikdy tomu nebudete věřit, ale stačí jen velmi málo: všechny detaily.

Řízení

Nejprve si pro vytvoření termosky vezměte tři plastové lahve, jednu naplňte vodou a na zbytku odřízněte část, kde je víčko. Dále si vezměte nějakou hliníkovou fólii a zabalte celou láhev s vodou. Hliníková fólie je užitečná pro uchovávání potravin a v tomto případě i nápojů, a to vše díky svému reflexnímu efektu.

Láhev zabalená ve fólii
 Nyní budete muset láhev s vodou vložit do dalších dvou plastových lahví, které jste na začátku rozřezali. Všimnete si, že vše bude přiléhavé a utěsněné. Ujistěte se, že je vše dobře utěsněno a vzduch neproniká mezi lahve, pro větší bezpečnost přidejte další vrstvu hliníkové fólie.

Tímto způsobem budete mít vytvořenou pohodlnou a velmi užitečnou termosku. Nejen to, je to fantastický nápad recyklovat plastové  lahve velmi kreativním a důmyslným způsobem. Ve světě, kde je odpad na denním pořádku, je stále důležitější ho osekat a naučit se ho co nejvíce recyklovat.