Zkrácení džínů je velmi jednoduchá dětská hra: s touto metodou nebudete muset žádat o pomoc odbornou švadlenu.

Ať už jsou to staré nebo nové džíny , když je potřebujete zkrátit, je nejlepší kontaktovat švadlenu. Díky odborníkům je možné naučit se techniky, jak zkrátit nezbytnou součást každého šatníku, a to několika jednoduchými pohyby, aniž byste ji rozřezali. Je to hra šití a šikovnosti natolik, že se pro opravdové nadšence do materiálu stává dětskou hrou. Zde je návod, jak na to a jaké jsou techniky, jak džíny snadno zkrátit.

Tipy, jak zkrátit džíny bez střihu

Džíny jsou tisíciletým kusem oblečení, unisex a vhodné pro všechny věkové kategorie. Když přijde čas na jejich zkrácení, člověka hned napadne ustřihnout spodní díl s lemem, nebo se obrátit na profesionální švadlenu, která zamýšleného cíle dosáhne .

Ve skutečnosti existují metody, které vám umožní zkrátit kalhoty několika jednoduchými pohyby bez řezání. Samozřejmě to nemusí být dokonalá práce, ale džíny mají schopnost se přizpůsobit a uzpůsobit jakýmkoli způsobem, jakým se prezentují.

Odborníci vás před stříháním a zkracováním džínů vyzývají, abyste věnovali pozornost těmto faktorům :

  • Kupte a použijte jehlu a nit, které se hodí k látce, a požádejte o radu zkušeného krejčího;
  • Není nutné volit barvu shodnou s odstínem džínů, protože se jedná o vnitřní šev, ale přesto se doporučuje zvolit odstín blízký modré/světle modré
  • Stejnou nit pro jistotu namontujte také na šicí stroj
Cucire a džíny
  • Pokud jsou to jen koupené džíny, je lepší to vyprat a vyžehlit.

Kroky, které je třeba dodržovat, a rady

Kroky, které je třeba dodržet, jsou jednoduché a ve většině případů se provádějí ručně, ale je také možné získat pomoc od šicího stroje :

  • Oblečte si džíny a udělejte vnitřní klopu pro označení správné výšky a zkraťte ji méně, než je nutné
  • Změřte výšku současného lemu
  • Dejte to zpět pod první měření a pak jděte a vše označte perem nebo křídou.

Je také důležité, než se pustíte do toho, abyste se ujistili, že lem perfektně sedí na první křídové značce, a poté nohavici džínů dole ohrňte.

  • Pokračujte v umisťování kolíků, abyste při práci udrželi nohu na místě
  • Pokračujte šitím džínů uvnitř nebo na šicím stroji s použitím původního okraje a přítomné tečkované čáry.
Accorciare a džíny

Pokračujte v šití a znovu si džíny oblečte, než definitivně uzavřete vnitřní lem. Samozřejmě je také možné odstřihnout všechnu přebytečnou látku , která se má uschovat, protože by mohla být vždy použita v budoucnu.

Uzavřete lem a stejným způsobem postupujte i na druhé noze. Na konci projeďte horkou žehličkou a zkontrolujte, zda bylo vše ušito co nejlépe. Rada? Je možné provést druhý průchod šicím strojem, aby byl šev mnohem pevnější proti praní a opotřebení.