Existuje přísada, která dokáže z prádla odstranit jakýkoli druh skvrn. Tady je to, co to je.

Během dne se musíme hýbat a často se setkáváme s látkami, které by mohly poškodit nebo ušpinit naše oblečení.

Většina těchto skvrn pochází od jídla, které na nás padá, nebo dokonce od potu, zejména v období vysokých teplot, kdy zejména na bílém prádle bývají svatozáře.

Prádlo: Zde je návod, jak odstranit skvrny

Ale pokud žijeme s dětmi nebo teenagery , pracujeme v kontaktu s přírodou nebo jsme sportovci, naše oblečení je často znečištěné hlínou nebo trávou a tyto skvrny téměř nejdou.

I kuchaři mají tendenci si ušpinit zástěru kvůli surovinám používaným v kuchyni a jen velmi zřídka se kuchaři během směny nebo při přípravě pokrmu neušpiní.

Vznikne nám tak řada věcí k praní a skvrny , které už po prvním vyprání nechtějí oblečení opustit, a proto jsme nuceni používat agresivnější přípravky a prát je znovu.

Prádlo: jak odstranit skvrny

Musíme však být velmi opatrní, protože některé výrobky mohou poškodit látky a časem by se mohly roztrhnout a oděv budeme nuceni vyhodit.

Aby k tomu nedocházelo, musíte nejprve pochopit původ skvrny a jednat rychle, aby látka nebyla absorbována a mohla být rychle odstraněna.

Spolehlivá metoda

Obvykle, když se potřísníte vínem nebo jinou tekutinou, musíte na šaty okamžitě dát něco práškového , jako je hydrogenuhličitan sodný nebo sůl , která má tendenci absorbovat vlhkost, a proto se nedostane do látky a nepoškodí ji.

Pokud jsme to naopak nestihli včas, můžeme sáhnout po velmi účinném prostředku. Bikarbonát by měl být vždy umístěn do podnosu s teplou vodou a poté postižený kus oblečení položíme na namočení.

Po několika hodinách namáčení budeme mít tendenci šaty sundat a uvidíme, jak skvrna zmizí, ale pokud se tak nestane, vezměte trochu bikarbonátu a smíchejte ho s vinným octem a připravte směs.

Prádlo: jak odstranit skvrny

Ten, do kterého lze přidat i citronovou šťávu , naneseme na skvrnu a necháme pár minut na slunci odpočinout a poté rozetřeme kartáčkem nebo houbičkou, aby skvrna úplně zmizela.

Při této operaci musíme být velmi jemní, protože pokud máme co do činění s lehkými látkami, tyto by se mohly roztrhnout, buďme tedy opatrní a uvidíme, že naše skvrny, i ty nejodolnější, zamete.

Na webu existují i ​​jiné způsoby odstraňování skvrn, podle jejich povahy, ale tato metoda je nejúčinnější díky bělícím vlastnostem jedlé sody.