Přemýšleli jste někdy o tom, kolik minut skutečně trvá vyvětrání vašeho domova? To je chyba, kterou dělá tolik lidí. Postupujte podle těchto tipů a nebudete litovat.

  Jak dlouho trvá větrání našeho domova? Zde je to, co říkají odborníci. Ode dneška se vše mění: nedělejte chybu, kterou dělá tolik lidí .

Proč je v domácnosti důležité větrání

Větrání domu je zásadní . Prostřednictvím tohoto procesu se zlepšuje kvalita vzduchu, což přispívá k vytváření zdravého a pohodlného prostředí . Je to úkol větrání, který je třeba provádět v každém ročním období, nejen v létě, kdy je snadné a příjemné mít otevřená okna.

Vyvětrejte dům
 Problém nastává především v zimě a na podzim, kdy teploty nejsou na naší straně. Přesto vám říkáme, že i při nule musíte otevřít dveře a okna, abyste svůj domov vyvětrali.

Změna a zlepšení kvality vzduchu je také důležité pro pohodu lidí, kteří v tomto prostředí žijí, ale především pro zamezení tvorby plísní na stěnách nebo v rozích našeho stropu.

Pokud vás zajímá, jak dlouho trvá řádné vyvětrání vašeho domova , pokračujte ve čtení tohoto článku. Objevíte zde techniku ​​odborníků, která změní i váš život, ale především pochopíte, jaké chyby mnoho lidí dělá a které byste už neměli dělat ani vy.

Perfektní technika pro domácí větrání: sbohem plísním

Nikdy nás neomrzí říkat: ventilace je nezbytná . Výměna vzduchu je důležitá, obnova prostředí čistým vzduchem vytváří zdravé a pohodlné klima . Každý den provádíme každodenní činnosti, jako je vaření, žehlení, praní, věci, které jistě zvyšují míru vlhkosti v domě .

Plíseň
 Při špatném větrání v našem domě se okamžitě objevují plísně, alergie, onemocnění dýchacích cest a dokonce i špatná schopnost koncentrace .

Pozitivní však není ani například v zimě zůstávat příliš dlouho s dveřmi a okny dokořán . Nízké venkovní teploty výrazně snižují teplo přítomné v domě, což nás nutí zvýšit vytápění a následně výrazně zvýšit účty.

Proč je důležité dům větrat? Některé statistiky hlášené ADEME, tedy Agenturou pro životní prostředí a energii , ukázaly, že existuje několik faktorů, které přispívají k takzvanému domácímu znečištění , například používání agresivních přípravků k péči a čištění domácnosti nebo dokonce parfumérů. používáme k rozptýlení příjemných vůní v našem domově.

To je důvod, proč nám větrání pomáhá mít zdravé a čisté prostředí tím, že omezuje znečištění domácností. Odborníci ADEME doporučují větrat dům alespoň na 10 minut v zimních měsících, kdy jsou teploty obzvláště nízké.

Proto i v zimě musí být okna a dveře dokořán : výměna vzduchu tak probíhá rychle a lze se vyhnout nadměrnému ochlazování domu.

Častá chyba, kterou nikdy nesmíte udělat

Mnoho lidí však dělá častou chybu, a to, že před otevřením dveří a oken mají nadále zapnuté topení . Termohydrauličtí odborníci vždy doporučují na otopná tělesa instalovat tzv. termoelektrické pohony , které vám umožní mít standardní a příjemnou teplotu i při otevřených dveřích a oknech.

Domácí větrání
 Pokud vyvětráte dům, ale zapnete topení na plný výkon, bude z vašeho domova vyfukovat horký vzduch a vaše účty výrazně stoupnou . Když větráte dům, zejména v zimě, doporučujeme zavřít dveře ostatních místností a upravit teplotu radiátorů: v chladnějších místnostech se tak nebude srážet horký a vlhký vzduch.

Nezapomeňte na prostředí, která nepoužíváte! I ty se musí nutně větrat, jinak riskujete tvorbu plísní ! Zejména v zimě se vlhkost hromadí více : plíseň je totiž snadné najít zejména na zdech nebo na okenních rámech místností, které se nikdy nevětrají.

Tento problém můžete vyřešit instalací elektrického posilovače, který se umístí na radiátory. Budete tak moci samostatně řídit teplotu jejím přizpůsobením ostatním místnostem domu a ušetříte také na účtech.

Závěrem lze říci, že podle odborníků z ADEME vám k vyvětrání domova každý den stačí pět nebo deset minut . Můžete se rozhodnout, v kterou denní dobu otevřete dveře a okna.

Například v zimě je lepší větrat místnosti ráno nebo večer, zatímco v létě je lepší větrat místnosti brzy ráno nebo pozdě večer . Vzhledem k tomu, že v zimním období dochází ke znečištění především v časovém úseku od 14:00 do 18:00, doporučuje se větrání mezi 8 a 11 hodinou . I když máte řízené mechanické větrání, musíte vzduch obnovovat a tím dům větrat.