Jak snížit kyselost z rajčatové omáčky? Vaše problémy nevyřeší jedlá soda. Vězte, že existuje další, který je schopen udělat vaše rajče ještě sladší.

 Pokud i vy hledáte přírodní řešení , jak definitivně odstranit kyselost z rajčatové omáčky, pokračujte ve čtení tohoto článku: není to jedlá soda, která vaši omáčku zachrání.

Rajče a kyselost: jak vyřešit problém

Rozhodně nemůžeme popřít, že rajčata jsou mimořádnou surovinou pro použití v kuchyni. Všestranné, levné a chutné , opravdu se hodí k vytvoření mnoha receptů.

Rajčata
 Je tu však malý problém, který se vždy objeví, když děláme například omáčky nebo omáčky: kyselost , která někdy nakonec zničí chuť našich pokrmů. Rajčata jsou velmi kyselé ovoce , které však může být ještě více, zejména pokud je špatně uvařeno nebo pokud není ve správném místě zralé .

Proč mohou rajčata získat tuto kyselou chuť? Řekneme vám to okamžitě. Vzhledem k tomu, že patří do rodiny citrusů , je sama o sobě poměrně kyselou zeleninou a kyselost, která ji odlišuje, závisí na vysokém obsahu kyseliny citrónové , která je stejná, jakou najdeme například v grapefruitu, pomeranči nebo citronu .

Právě kyselina citronová je hlavní zodpovědná za kyselou chuť , kterou naše rajčatová omáčka dokáže nabrat. Pokud se ptáte, jak je možné odstranit kyselost z rajčatové omáčky , hned vám to prozradíme a předvídáme: nemluvíme o bikarbonátu , ale o další surovině , která zachrání vaše pokrmy.

Perfektní přísada pro odstranění kyselosti z rajčatové omáčky

Pokud jste se dočetli až sem, je to proto, že jste také zvědaví, jaká je dokonalá přísada k odstranění kyselosti z rajčatové omáčky. A ne, to vám hned prozradíme, nemluvíme o jedlé sodě.

Je pravda, že tato super všestranná přísada je ideální pro slazení rajčat, protože je zásadité povahy a má pH nad 7 . Ve skutečnosti hydrogenuhličitan neutralizuje kyselost rajčatové omáčky, pokud se použije pouze špetka, jinak, pokud se použije v přebytku, skončí negativně změnou chuti omáčky .

Jednoduše přidejte špičku čajové lžičky na každých 250 ml rajčete a nechte omáčku vařit potřebnou dobu. Pokud však hledáte ještě lepší přísadu než jedlou sodu, která by trvale snížila kyselost rajčatové omáčky, aniž by to ovlivnilo její lahodnou chuť, pak budete muset použít cukr .

Cukr k odstranění kyselosti z rajčatové omáčky
 No ano, toto koření je ideální pro přípravu rajčatové omáčky s mimořádnou chutí. Cukr působí stejně jako jedlá soda, a proto neutralizuje kyselost pocházející z kyseliny citronové a dodává rajčatům jemnější a vyváženější chuť.

kolik potřebujete? Budete muset přidat pouze jednu čajovou lžičku cukru na šálek rajčat . Zkuste použít tento trik a uvidíte, že vaše pokrmy budou opravdu chutné: na kyselé tóny rajčat můžete zapomenout! Omáčka, kterou připravíte, bude velmi lahodná.

Další super užitečné hacky

Věděli jste, že existují i ​​další triky, jak snížit kyselost rajčat? Možná vám to nikdy nikdo neřekl, ale olivový olej vám může pomoci i v kuchyni . Jak dobře víte, olej je tučná přísada, která v kombinaci s rajčaty osladí tím, že sníží kyselé tóny kyseliny citronové, a proto při ochutnání získá omáčka sladkou, ale ne příliš velkou chuť.

Pokud chcete použít trik s olivovým olejem, stačí přidat dvě polévkové lžíce do každého šálku rajčatové omáčky . Věděli jste, že existují i ​​rajčata, která mají méně kyseliny citronové než ostatní? Řeč je o odrůdě třešeň .

Třešeň
 Ty jsou méně kyselé a mají sladší, svěžejší chuť . Pokud se chystáte připravovat omáčku s touto odrůdou, můžete se například vyhnout přidání cukru nebo jedlé sody, abyste kyselost neutralizovali.

Při přípravě lahodné rajčatové omáčky se řiďte také dalšími tipy. Například se ujistěte, že vždy kupujete dobře vyzrálá rajčata a vaříte je k dokonalosti, protože nezralá nebo nedovařená rajčata přispívají k kyselému tónu , který někdy způsobí, že vaše omáčka je nepoživatelná.